sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

4Wyjątkowa uroda terenu powiatu to wypadkowa naturalnych uwarunkowań środowiska przyrodniczego, położenia geograficznego oraz wyjątkowo bogatego dziedzictwa kulturowego. Skupienie silnych walorów w wydzielonej przestrzeni stanowi o atrakcyjności, na którą składają się w szczególności: Kanał Ostróda-Elbląg i pola historycznej bitwy pod Grunwaldem.

Atutami przyciągającymi corocznie tysiące turystów z kraju i zagranicy są ponadto: znakomicie rozwinięta infrastruktura turystyczna, najdłuższy w Polsce wyciąg nart wodnych, pełnowymiarowy tor kajakowy, kilkadziesiąt oznakowanych szlaków turystycznych, amfiteatr, stadion oraz obszerna i różnorodna baza noclegowa a także bogata oferta wydarzeń kulturalno-sportowych.
To podstawowe warunki uprawiania turystyki i rozwoju gospodarczego w sektorze turystycznym.

Amatorzy aktywnego wypoczynku mają tu do wyboru kilkadziesiąt malowniczych, oznakowanych szlaków turystycznych o zróżnicowanym stopniu trudności, przebiegających wśród lasów i jezior, w pobliżu okazałych zabytków. Szczególnie godne polecenia są ścieżki przyrodniczo-dydaktyczne w Parku Krajobrazowym Wzgórz Dylewskich i rezerwacie Sosny Taborskiej. Piękne rynnowe jeziora oraz malownicze trasy wodne, np.: szlak Kanału Ostródzko-Elbląskiego, Rzeki Drwęcy, czy Rzeki Wel, są wymarzonym miejscem dla miłośników wypoczynku na kajaku, motorówce czy pod żaglami. Uroki krajobrazu podziwiać można także z końskiego grzbietu na kilku trasach konnych, wykorzystywanych zarówno zimą jak i latem. Fani białego szaleństwa z powodzeniem mogą uprawiać tutaj narciarstwo biegowe i zjazdowe., np. na Wzgórzach Dylewskich. „Pętla Grunwaldzka” i szlak „Wokół Kanału Elbląskiego” to dwa profesjonalnie przygotowane szlaki samochodowe pozwalające na niemal gruntowne poznanie całego powiatu i sąsiednich okolic.

Galeria: Uroda turystyczna powiatu

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem