sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

b„BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA” W MIŁAKOWIEx

Wojewódzki Turniej "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - jesień 2015"

 

Uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Miłakowa są w trakcie realizacji zadania publicznego w ramach rządowego programu na lata 2014 – 2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” pt. "Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń – zajęcia edukacyjne dla uczniów SOSW w Miłakowie". W miesiącu maju do organizatora wpłynęły 43 wnioski. W wyniku otwartego konkursu ofert do realizacji projektu wytypowano 8 wniosków. Wśród nich znalazł sie wniosek dla uczniów naszej placówki.

Celem projektu jest kreowanie zdrowego, bezpiecznego i przyjaznego środowiska szkoły, promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, zagospodarowanie czasu wolnego ze szczególnym uwzględnieniem aktywności fizycznej w szkole oraz poza nią, a także edukacja z zakresu zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.
W projekcie uczestniczy 30 uczniów naszej placówki, którzy realizują zajęcia w 7 grupach oraz zorganizowanych zostanie 60 godzin wycieczek rowerowych dla różnych grup wiekowych.

Uczniowie biorą udział w zajęciach z socjoterapeutą i psychologiem. W zajęciach z bezpieczeństwa ruchu drogowego przeprowadzone są zajęcia teoretyczne obejmujące zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa, zasadami ruchu drogowego, zapoznanie z budową i konserwacją rowerów oraz zajęcia praktyczne w tym zakresie.
Podczas zajęć z zakresu zdrowego żywienia oraz zagospodarowania czasu wolnego zajęć uczniowie poznają zasady zdrowego żywienia, metody zagospodarowania czasu wolnego poprzez aktywność fizyczną, uczą się przygotowywać zdrowe posiłki.

W czasie realizacji zadań zorganizowany został Wojewódzki Turniej "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - jesień 2015". Udział w nim wzięli uczniowie z ośrodków szkolno wychowawczych z terenu województwa warmińsko – mazurskiego, reprezentujący Nidzicę, Żardeniki, Bartoszyce, Elbląg, Szczytno i Miłakowo. W ramach turnieju uczniowie klas I-III przedstawili scenkę teatralną przedstawiającą zagadnienie bezpiecznego poruszania sie po drogach.

Turniej rozpoczął sie od pokazu akcji ratowniczej druhów z ochotniczej straży pożarnej w Miłakowie. Organizatorzy i uczestnicy turnieju na ręce Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłakowie - dh Stanisława Banacha - złożyli podziękowania, za wspaniałą współpracę, przeprowadzanie pokazów, pogadanek i ćwiczeń przez strażaków OSP Miłakowo. Przekazano druhnom i druhom wyrazy szacunku i uznania za trudną, odpowiedzialną, szlachetną i niebezpieczną służbę. Uczestników turnieju odwiedził Pan Wicestarosta Edmund Winnicki oraz Radny Powiatu Pan Zbigniew Zabłocki.

Patronat honorowy nad turniejem objęli oraz wsparcia finansowego udzielili: Starosta Ostródzki Pan Andrzej Wiczkowski i Radny Powiatu V Kadencji - Pan Zbigniew Zabłocki, za co gorąco dziękujemy.
 
Data upowszechnienia tekstu: 22.10.2015r.
Osoba, która wytworzyła tekst: Waldemar Przybysz – Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
Autor zdjęć: Waldemar Przybysz – Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

1
1
1
1
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.