polska wschodniaJuż w lutym 2016 r. w Programie Polska Wschodnia (POPW) ogłoszony zostanie konkurs dla konsorcjów mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które stworzą w Polsce Wschodniej innowacyjne produkty sieciowe.

Konkurs w poddziałaniu 1.3.2 POPW Tworzenie sieciowych produktów przez MŚP ogłoszony będzie po raz pierwszy. Nabór wniosków rozpocznie się w kwietniu, a zakończy w czerwcu 2016 r. Do rozdysponowania jest 320 mln zł. Na realizację całego poddziałania przeznaczono ponad 160 mln euro z unijnego budżetu.

Instrument skierowany jest do konsorcjów MŚP, składających się z co najmniej 10 firm. Dofinansowanie przeznaczone jest na stworzenie ponadregionalnych produktów sieciowych.

Aby konsorcjum miało szansę na otrzymanie dofinansowania, przedmiot projektu musi wpisywać się w zakres regionalnych inteligentnych specjalizacji wspólnych dla co najmniej dwóch województw z Polski Wschodniej. Przedsięwzięcie musi objąć jednocześnie: inwestycję w spójną infrastrukturę, rozwój aplikacji i usług opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych oraz opracowanie i wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji produktu. Ważnym warunkiem otrzymania dotacji jest utworzenie co najmniej 20 miejsc pracy, w szczególności stanowiących alternatywę dla zatrudnienia w rolnictwie.

Wsparte projekty przyczyniać się będą do rozwoju działalności gospodarczej i wzrostu konkurencyjności MŚP. Sprzyjać będą zacieśnianiu współpracy firm oraz aktywizacji społeczno-gospodarczej obszaru realizacji przedsięwzięcia.

Szczegóły konkursu będą znane w lutym. Jednak już teraz warto zapoznać się z:

Data upowszechnienia tekstu: 22.02.2016r.
Osoba, która dostarczyła tekst: Marta Kopańko-Zalewska