frontDziewięcioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostródzkiego podczas uroczystej gali, która odbyła się 15 listopada 2016 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odebrało stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendyści otrzymali dyplomy i gratulacje z rąk Wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego Pana Sławomira Sadowskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego Wicekuratora Oświaty Pana Wojciecha Cybulskiego. Gratulacje Stypendystom złożył także Starosta Ostródzki Pan Andrzej Wiczkowski.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest przyznawane uczniom szkół dla młodzieży, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Otrzymują je uczniowie, którzy uzyskali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągając w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

W roku szkolnym 2016/2017 stypendia Prezesa Rady Ministrów za wyjątkowe osiągnięcia naukowe z terenu powiatu ostródzkiego otrzymali:

1. Aneta Orzechowska – uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. Leona Kruczkowskiego w Zespole Szkół Licealnych w Morągu,
2. Dominika Warać – uczennica II klasy Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Licealnych w Morągu,
3. Patryk Sawicki – uczeń Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu,
4. Anna Heymann – uczennica IV klasy Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu,
5. Marta Przybysz – uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie,
6. Dominika Licznerska – uczennica IV klasy Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie,
7. Daria Krajzewicz – uczennica II klasy Technikum Nr II w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie,
8. Mateusz Sawka – uczeń III klasy Liceum Ogólnokształcącego Nr II w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie,
9. Magdalena Mazurowska – uczennica III klasy Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie.

Źródło informacji: Arkadiusz Krajzewicz