sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontJakub Szymczak z Łodzi został laureatem XXIV Mistrzostw Polski w Scrabble, które odbyły się w dniach 11-13 listopada 2016 r. w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. By walczyć o tytuł najlepszego scrabblisty w Polsce do Ostródy przyjechało stu najlepszych zawodników z całego kraju. Sponsorem pucharów dla zwycięzców był Starosta Ostródzki Pan Andrzej Wiczkowski.

Trzydniowe zmagania rozpoczęły się od 13-rundowych eliminacji, które miały wyłonić najlepszych czternastu graczy. Ci od sobotniego popołudnia walczyli w systemie „każdy z każdym” o tytuł Mistrza Polski. Niestety, w gronie czternastu czołowych zawodników zabrakło scrabblistów z Ostródy. - Tym razem byliśmy gościnni, ale w przyszłym roku na pewno pójdzie nam lepiej – śmiał się Grzegorz Koczkodon, główny organizator turnieju, prezes Ostródzkiego Stowarzyszenia Przyjaciół Scrabble „Anagram”.

Wszyscy ci, którzy nie znaleźli się w gronie najlepszych, walczyli w Turnieju Towarzyszącym. Poziom całego turnieju był bardzo wysoki o czym może świadczyć fakt, że ubiegłoroczny Mistrz Polski, Kamil Górka, nie dość, że nie awansował do „czternastki”, to w Turnieju Towarzyszącym zajął dopiero 34. miejsce. Najlepszy w zawodach dla „frustratów”, jak zwykło się mawiać o tych rozgrywkach, był Stanisław Rydzik. Za jego plecami znaleźli się Kamil Kister oraz Rafał Wesołowski.

W TT wzięło udział pięcioro ostródzian. Na ósmej pozycji rywalizację skończył Rafał Dąbrowski, dziesiąty był Michał Kolaj, Grzegorz Koczkodon był 27., Sławomir Długosz – 59., a Katarzyna Dębska 64.

Równolegle toczyła się zacięta walka o tytuł najlepszego z najlepszych. Finał Mistrzostw Polski zakończył się sporą niespodzianką. Z dorobkiem dziesięciu wygranych (na 13 partii), tytuł i 2 000 złotych zdobył Jakub Szymczak z Łodzi. Wicemistrzostwo wywalczył Mariusz Skrobosz, a brązowy medal przypadł w udziale Bartoszowi Morawskiemu.

Turniej okazał się wielkim sukcesem organizacyjnym nie tylko ze względu na emocje przy scrabblowych planszach. Jak zwykle w Ostródzie organizatorzy z Grzegorzem Koczkodonem i Katarzyną Dębską na czele stanęli na wysokości zadania. Nie zapomnieli o meczu Polska-Rumunia w ramach Eliminacji Mistrzostw Europy, przygotowali pierogową fiestę, zapewnili pyszne gorące obiady oraz atrakcyjne nagrody książkowe dla wszystkich biorących udział w turnieju.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski w Scrabble:

Mistrzostwa Polski:
1. Jakub Szymczak (Łódź)
2. Mariusz Skrobosz (Warszawa)
3. Bartosz Morawski (Wrocław)

Turniej Towarzyszący:
1. Stanisław Rydzik (Warszawa)
2. Kamil Kister (Puławy)
3. Rafał Wesołowski (Warszawa)

8. Rafał Dąbrowski (Ostróda)
10. Michał Kolaj (Ostróda)
27. Grzegorz Koczkodon (Ostróda)
59. Sławomir Długosz (Ostróda)
64. Katarzyna Dębska (Ostróda)
 
Źródło informacji: Rafał Dąbrowski
Autor zdjęć: Patryk Abczyński

1
1
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.