frontDzielimy się dobrymi wieściami ze Szpitala w Ostródzie. Powiat ostródzki w przyszłym roku planuje gruntowną termomodernizację budynku ostródzkiego szpitala. Dodatkowo, w piątek, 2 grudnia br. Oddział Ginekologiczno-Położniczy wzbogacił się o nowy aparat ultrasonograficzny.

Oprócz zaplanowanej budowy bloku operacyjnego (umowa podpisana 24 listopada br.), ostródzka placówka przejdzie również termomodernizację. Prace modernizacyjne zakładają: ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem, wypełnienie dachu wełną mineralną, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację węzła cieplnego oraz wymianę instalacji c.o. Prace ruszą w drugim kwartale przyszłego roku, a szacowany koszt inwestycji wyniesie 2 509 890 zł.

Aparat ultrasonograficzny wykorzystuje ultradźwięki do badania i obrazowania tkanek w medycynie. Ultrasonografia jest nieinwazyjną, atraumatyczną metodą diagnostyki obrazowej, pozwalającą na uzyskanie obrazu przekroju badanego obiektu. Charakteryzuje się dużą dokładnością - umożliwia wykrywanie w narządach nawet bardzo małych zmian (od 0,1 mm).

Ordynator oddziału ostródzkiego szpitala, lek. med. Grzegorz Wodzyński wyraził zdanie na temat nowego sprzętu. - To dobrej jakości sprzęt, dzięki niemu wykonujemy więcej badań, bardzo precyzyjnych. Właściwie możemy powiedzieć, że przechodzimy do nowej epoki.

Zródło informacji: www.szpital-ostroda.pl/www.ostrodanews.pl
Adiustacja: Błażej Banaszkiewicz