Drukuj

frontSzpital miejski w Morągu wzbogacił się o nowy nabytek. Nowoczesny aparat USG o wartości 130 tys. zł został sfinansowany przez Samorząd Powiatu Ostródzkiego przy współpracy z samorządem miejskim miasta Morąg. Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski wraz z zastępcą Edmundem Winnickim na zaproszenie prezes morąskiej spółki Ewy Michałowskiej, miał przyjemność wizytować szpital w Morągu.

— Jestem pod wrażaniem jakości świadczonych tu usług, które niczym nie odbiegają od standardów europejskich, a przy tym warto podkreślić, że szpital morąski stale się rozwija — powiedział starosta Andrzej Wiczkowski.
 
Prezes Ewa Michałowska zaznaczyła, że większość prac modernizacyjnych wykonywana została w szpitalu własnymi środkami i siłami, dzięki funduszom z regionalnych i unijnych środków. Nadal jednak jest wiele do zrobienia.
 
— Nasz szpital czeka między innymi termomodernizacja zakładająca wymianę okien i drzwi, a główny budynek czeka docieplenie specjalnym granulatem z racji tego, że jest to budynek objęty ochroną konserwatora zabytków — tłumaczy Ewa Michałowska. — To wszystko jeszcze przed nami, jednak najważniejsze w tej chwili jest wyposażenie wewnątrz.

W szpitalu w Morągu leczą się nie tylko mieszkańcy Morąga. Dawniej był to szpital powiatowy. Dziwi więc, że trzech radnych Powiatu Ostródzkiego którzy z zasady powinni troszczyć się o dobro mieszkańców całego powiatu byli w tym przypadku przeciwni temu pomysłowi.

SZPITAL W OSTRÓDZIE

W szpitalu Powiatowym w Ostródzie rozpoczęła się rozbudowa bloku operacyjnego. Realizacja inwestycji ma potrwać do września br. Dzięki niej szpital będzie dysponowała nowoczesnymi salami operacyjnymi spełniającymi najsurowsze wymagania, a dzięki temu szpital w Ostródzie będzie mógł ubiegać się o nowe korzystniejsze kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W przypadku bloku operacyjnego zastosowane zostaną podczas budowy nowoczesne technologie a całość dostosowana będzie do wymogów prawnych na europejskim poziomie, podniesie jakość świadczonych w szpitalu usług medycznych, przyczyni się do poprawy warunków pracy personelu, a także wpłynie na wzrost liczby wykonywanych zabiegów operacyjnych.

Na nowym bloku oddzielone będą newralgiczne ciągi komunikacyjne: ruch pacjentów i personelu, materiałów czystych, materiałów pooperacyjnych i odpadów medycznych. Takie rozwiązania to jeden w warunków zachowania wysokiego poziomu sanitarnego i zmniejszenia ryzyka zakażeń wewnątrzszpitalnych.

Według zarządu ostródzkiego szpitala, modernizacja i rozbudowa bloku operacyjnego w pełni zabezpieczy potrzeby regionu, a ponadto zapewni stały napływ wykwalifikowanej kadry medycznej. Wartość całego projektu związanego z rozbudową i modernizacją bloku operacyjnego to 4.999.600.- zł. Wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum firm: ANCHOR PBW Spółka z o.o. z Choroszczy oraz BUDER Spółka z o.o. z Białegostoku.

1
1