frontW ramach realizacji umowy partnerskiej Powiatu Ostródzkiego z czeskim województwem Usti nad Łabą, w dniach 27-29.01.2017 r., przygotowano i przeprowadzono wspólną prezentację ofert turystycznych regionów podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych – Reisemesse Dresden 2017. Powiat wraz z przedstawicielami Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej i Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (ZLOT) w Ostródzie był gościem na stoisku promocyjnym Usteckiego Kraju.

To drugie takie wspólne wystąpienie na targach w Dreźnie, tym razem wzbogacone o komercyjną ofertę Mazur Zachodnich i profesjonalne wsparcie przedstawicieli branży zrzeszonych w ZLOT. Prezentację wzmacniała, jak na innych tego typu imprezach, makieta pochylni Oleśnica - flagowe narzędzie promocji powiatu, dzięki czemu, oferta nasza cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem przez wszystkie trzy dni trwania targów. Tegoroczne dreźnieńskie Reisemesse stały się również okazją do spotkań i rozmów partnerskich delegacji samorządowych Powiatu Ostródzkiego i Usteckiego Kraju, podczas których uzgodniono plan współpracy obu jednostek samorządowych na 2017 r. Najbliższe partnerskie przedsięwzięcia to prezentacje promocyjne dla mieszkańców Usteckiego Kraju z użyciem wspomnianej makiety oraz - wspólne wystąpienie na targach turystycznych Holiday World w Pradze, gdzie ustecki Kraj użyczy nam nieodpłatnie swojego stoiska do promocji naszego regionu. Oba działania przewidziane są jeszcze w lutym br., zaś pod koniec marca nasi partnerzy z Czech wystąpią wspólnie z nami na targach turystycznych GLOBalnie w Katowicach, gdzie (tym razem) gospodarzem i użyczającym swojego stoiska będzie Powiat Ostródzki.

Delegacji samorządowej powiatu przewodniczył Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski, a delegacji czeskiej – Hetman Oldřich Bubeníček. Za stronę promocyjną na stoisku targowym w Dreźnie odpowiadali przedstawiciele Wydziału Promocji Powiatu.

Tekst: Wydział Promocji
Zdjęcia: Wydział Promocji