frontSamorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza do udziału w konkursie "Pamiatka regionu Warmii i Mazur". Ideą przedsięwzięcia jest pozyskanie regionalnej pamiątki, kojarzącej się z naszym regionem, symbolizującej jej kulturę, tradycje regionalne i zwyczaje. Pamiątki mogą przybrać najróżniejsze formy od rzeźby i płaskorzeźby, przez grafikę, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczn po wytwory rękodzieła artystycznego. Prace powinny promować Warmię i Mazury, nawiązywać do jej bogactwa naturalnego i kulturowego.

Zwycięzcom zostaną przyznane nagrody w wysokości:
I Nagroda - 5 000 zł
II Nagroda - 3 000 zł
III Nagroda - 2 000 zł

Warunkiem uczestnictwa jest przekazanie pracy konkursowej oraz wypełnienie karty zgłoszenia. Pamiątki można nadsyłać do 30 czerwca 2017 roku. Wyniki zostaną ogłoszone na przełomie sierpnia i września 2017 roku.

Organizatorem przedsięwzięcia jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową znajdują sie na stronie www.warmia.mazury.pl w zakładce Turystyka i Promocja.

Żródło informacji: Bożena Żakowska
Adiustacja: Błażej Banaszkiewicz