krajobraz pochylnia1 pomost

XIX Ostródzkie Kaziuki WileńskieW niedzielę, 26 lutego na terenie naszego miasta w Hali Widowiskowo-Sportowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki 22a odbędą się XIX Ostródzkie Kaziuki Wileńskie. Obchody rozpoczną się od symbolicznego zapalenia zniczy pod tablicą poświęconą Mieczysławowi Czerniawskiemu (godz. 13:15), po czym odbędzie się msza św. ku czci św. Kazimierza w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie (godz.13:30).

 
Po uroczystościachkościelnych (godz. 14:20) ulicami naszego miasta przemaszeruje barwny orszak, który zakończy swój bieg pod halą OCSiR. Wówczas rozpocznie się Jarmark Kaziukowy (godz. 15:00), gdzie będzie można dokonać degustacji potraw z Wileńszczyzny, zwiedzić stoiska z Wilna oraz spotkać się z palmiarką i garncarką z Glincyszek.
 
Kolejnymi punktami programu będą: koncert Zespołu Pieśni i Tańca Solczanie z miejscowości Soleczniki na Litwie oraz występ Kapeli „Ostródzianie”. Prowadzenie i zabawianie publiczności powierzone zostanie znanemu, charakternemu duetowi Ciotce Franukowej i Wincukowi, w których wcielą się Anna Adamowicz i Dominik Kuziniewicz.
 
Organizatorami XIX Ostródzkich Kaziuków Wileńskiech są: Starosta Ostródzki, Burmistrz Miasta Ostróda, Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej oraz Parafia NPNMP w Ostródzie.
 
Osoba, która dostarczyła tekst oraz plakat: Dorota Budziszewska - Hilińska
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA

Podobne: