pamiątkowe zdjęcie na wspólnym stoiskuHoliday World w Pradze to jedne z większych międzynarodowych targów turystycznych organizowanych w Europie Środkowej. Powiat ostródzki uczestniczy w tej imprezie od pięciu lat prezentując walory turystyczne naszego subregionu – Mazur Zachodnich. Po raz trzeci robimy to przy współpracy partnerskiego regionu z Czech - Usteckiego Kraju, który użycza nam swojej powierzchni wystawienniczej. W dniach 16-19 lutego 2017 r. reprezentanci powiatu, wspierani fachowymi siłami naszych turystycznych organizacji i Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej, prezentowali atrakcje Mazur Zachodnich w czeskiej stolicy.

Nasze powiatowe stoisko było wyposażone, m.in., w czeskojęzyczny informator pn. „Turystyczne cuda Powiatu Ostródzkiego”. Tu można było zaopatrzyć się również w inne publikacje o atrakcjach regionu Warmii i Mazur oraz obejrzeć pokazy makiety pochylni Oleśnica, która jako kluczowe narzędzie promocyjne cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem targowej publiczności. Dodatkową dystrybucją naszego czeskojęzycznego folderu zajmował się jego wydawca – czeski magazyn turystyczny „Travel Profi”, który rozdawał go na praskich targach, jako wkładkę swego periodyku.

Czeskie targi w Pradze odwiedziła również samorządowa delegacja Powiatu ze Starostą Ostródzkim - Andrzejem Wiczkowskim i Przewodniczącym Rady Powiatu – Wojciechem Palińskim. 16 lutego członkowie delegacji odbyli spotkanie z Hetmanem Usteckiego Kraju poświęcone ocenie dotychczasowych działań partnerskich i szansach rozwoju nowych płaszczyzn współpracy, m.in. - między organizacjami turystycznymi i sportowymi. Bardzo pozytywnie oceniono również dotychczasową współpracę samorządów, szczególnie w dziedzinie współdziałania na polu promocji turystycznej, wymiany doświadczeń samorządów i partnerstwa szkół. Szefowie partnerskich urzędów wręczyli sobie wzajemnie zaproszenia do kolejnych odwiedzin swoich regionów przez samorządowe delegacje.

Nasi czescy partnerzy zostali również zaproszeni na nasze stoiska promocyjne podczas targów turystycznych GLOBalnie w Katowicach i targów HoReCa w Ostródzie, a piłkarskie zespoły Usteckiego Kraju kategorii U14 i U15 do rozegrania towarzyskich meczów na ostródzkim stadionie, jesienią.

Tekst: Wydział Promocji
Zdjęcia: Wydział Promocji