krajobraz pochylnia1 pomost

nowe wozy straży pożanej w ostródzieJak w każdej służbie mundurowej jednym z ważnych elementów jeststatystyka. Jak co roku, strażacy z Ostródzkiej Komendy Powiatowej. Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie dokonali podsumowania działań. Na rocznej naradzie, która odbyła się 22 lutego 2017 r. Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski przedstawił najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia w poszczególnych obszarach działalności z minionego roku.

Z prezentacji komendanta wynikało, że Strażacy Powiatu Ostródzkiego interweniowali w 2016 roku 1234 razy przy czym w zdecydowanej większości bo aż w 61% były to miejscowe zagrożenia. Odnotowano znaczny spadek ilości pożarów których było „tylko” 412 i stanowi to spadek o 243 pożary. Rekordową liczbę interwencji odnotowano 17 czerwca, kiedy doszło do 117 interwencji po gwałtownej wichurze jaka przeszła nad terenem Powiatu Ostródzkiego.
 
We wszystkich zdarzeniach poszkodowanych zostało 291 osób, a 20 poniosło śmierć. Narada była doskonałą okazją do przekazania nowego wozu strażackiego ufundowanego ze wspólnych środków PSP oraz funduszu wsparcia PSP. Podczas uroczystego przekazania obecny był Starosta Ostródzki Andrzej Wiczowski i Zastępca Warmińsko Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiej PSP w Olsztynie bryg. Robert Fliciński.
 
W uroczystości udział wzięli również burmistrzowie, wójtowie Powiatu Ostródzkiego, szefowie służb i instytucji współpracujących z PSP, przedstawiciele związków zawodowych oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni komendy.
 
W spotkaniu wziął udział również przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego Marian Podziewski, bryg. Robert Fliciński Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie, oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Dh. Ryszard Harasim. 
 
Na zakończenie przybyli goście podziękowali za realizację zadań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.
 
1
1
Żródło informacji: Wydział Promocji
Zdjęcia: PSP w Ostródzie
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA

Podobne: