Drukuj

5W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie odbyły się Targi Edukacyjne Powiatu Ostródzkiego. Uroczystość rozpoczęli gospodarze tegorocznych Targów pani Maria Rymarska-Przenna dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica i CKU oraz pan Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski.

 
Targi które odbywały się 22 marca 2017 były doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych powiatu ostródzkiego. Gimnazjaliści mogli uzyskać informacje na temat zawodów, w których kształcą szkoły.

Uczniowie szkół średnich zachęcali gimnazjalistów do podjęcia nauki w ich szkołach. Na stoiskach szkół czekały na gimnazjalistów ulotki, tablice z kierunkami kształcenia, zajęciami pozalekcyjnymi, osiągnięciami w różnego rodzaju konkursach oraz olimpiadach. Dodatkowo uczniowie prezentowali swoje umiejętności zawodowe oraz sprzęt na którym uczą się zawodu. Na stoiskach odbywały się również pokazy fizyczno – chemiczne, z dziedziny robotyki, energetyki, mechaniki, architektury krajobrazu.

Na tegorocznych targach edukacyjnych zaprezentowano uczniom gimnazjów pokazy umiejętności zawodowych. Zespół Szkół Zawodowych im. S. Petӧfi w Ostródzie wystąpił z pokazem barmańskim przygotowanym przez uczniów klasy technik żywienia i usług gastronomicznych. Szkoła zaprezentowała również nowy kierunek technik eksploatacji portów i terminali w formie pokazu nawigacji.

Zespół Szkól Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie przedstawił scenkę rodzajową pt. „Mobilny Zespół z Rolnika” prezentując tym samym zawody w których kształci szkoła. Młodzież gimnazjalna miała również okazję obejrzeć efektowny pokaz fryzur ślubnych przygotowany przez uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer w Zespole Szkól Zawodowych im. St. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie.
 
Gimnazjaliści mogli także skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi z Zespołu Placówek Pedagogicznych w Ostródzie oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Morągu.
 
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
 
Autor tekstu - Anna Żebrowska
Autor zdjęć - Łukasz Lamcho