dsc00138Laureatką tegorocznego powiatowego konkursu „Ośmiu Wspaniałych” została Dominika Maria Szulc, uczennica III klasy Publicznego Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Dąbrównie. Gala XV Powiatowej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” odbyła się 27 kwietnia 2017 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie. Dominika będzie reprezentować Powiat Ostródzki w XXIII Finale Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w dniach 16-18 czerwca 2017 r. w Gdańsku.

Uroczystą Galę otworzył gospodarz Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski. Do konkursu zgłoszonych zostało dziesięć kandydatek ze szkół powiatu ostródzkiego: Amelia Chojnacka, Nina Grochowska, Klaudia Maria Janicka, Izabela Jarzyna, Weronika Kuc, Kaja Katarzyna Michalik, Anna Pawlak, Dominika Maria Szulc, Anna Ziobro i Oliwia Kisiel.

Jury w składzie Bożena Janowicz, Irena Anna Rubczewska, o. Robert Wołyniec, Barbara Konstantynowicz, Marta Rybska i Patrycja Pietrzak wyróżniło osiem najbardziej aktywnych wolontariuszek, którym podczas Gali przyznano statuetki z tytułem „Wspaniałej Powiatu Ostródzkiego” oraz symboliczne bilety na Ogólnopolski Finał Konkursu w Gdańsku. Starosta Ostródzki wręczył wszystkim wolontariuszkom dyplomy, róże i pamiątkowe znaczki z symbolem „Ośmiu Wspaniałych”.

Honorowymi gośćmi Gali byli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Stanisław Orzechowski reprezentujący Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, Radni Rady Powiatu w Ostródzie, o. Robert Wołyniec-Proboszcz Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostródzie, Irena Anna Rubczewska reprezentująca Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych Powiatu Ostródzkiego, Opiekunowie Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu i Szkolnych Kół Wolontariatu oraz rodzice nominowanych wolontariuszek.

Galę uświetnił występ artystyczny pt. „ Zwycięstwo światła” w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Miłakowie.
Na zakończenie wszyscy obecni wysłuchali hymnu Ośmiu Wspaniałych Fundacji „Świat na tak”.

Osoba, która dostarczyła tekst: Dorota Budzieszewska - Hilińska

adjustacja: Henryk Kropidłowski