bez tytułuPowiatowe rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce w Zespole Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie 3 września 2018 r. W uroczystości udział wzięli uczniowie klas pierwszych ZSR, ich rodzice, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych powiatu, ich nauczyciele oraz pracownicy obsługi. Powitanie roku szkolnego odbyło się w asyście pocztów sztandarowych ostródzkich szkół średnich – I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Bażyńskiego, Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petofi, Zespołu szkół Zawodowych im S. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Witosa.

Na zaproszenie gospodarzy uroczystości: Andrzeja Wiczkowskiego – Starosty Ostródzkiego oraz Andrzeja Matusiaka - Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych – przybyło wielu zacnych gości. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością, m.in.: Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Czesław Najmowicz - Burmistrz Ostródy, Bogusław Fijas - Wójt Gminy Ostróda, Stanisław Orzechowski - asystent Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, ks. Jerzy Balcer - proboszcz Parafii Św. Hiacynty i Franciszka, radni powiatu ostródzkiego.

Apel prowadziły Małgorzata Szumska-Szczotka oraz Marlena Kotłowska. Uroczystość uświetniła wokalnie Iwona Manicka a poetycko ubarwiła ją Urszula Niedźwiecka, laureatka konkursu poetyckiego. Wykonawcom akompaniowała Marta Karolina Wiśniewska.

Dekoracje wykonały nauczycielki placówki, do szkolnej kawiarenki zapraszali uczniowie kierunków gastronomicznych oraz hotelarskiego wraz ze swoimi nauczycielami.

Rok szkolny 2018/2019 już rozpoczęty!

Tekst: Katarzyna Sadowska
Adiustacja: H. Kropidłowski