frontZawody przeprowadzono 15 września 2018 r. w Idzbarku zgodnie z międzynarodowym regulaminem CTIF. Na starcie mimo niesprzyjającej aury stanęli młodzi pożarnicy, którym nie był straszny deszcz. Pokazali hart ducha i ogromne serce do sportowej rywalizacji. Sportową rywalizację zainaugurowała tradycyjnie pożarnicza sztafeta z przeszkodami 9x50 metrów.

Drugą konkurencją było ćwiczenie bojowe. I tym razem spryt, zwinność i wiedza pożarnicza zawodników, okazały się być w każdej drużynie na wysokim poziomie. Wszystkie drużyny wykonały prawidłowo bojowe ćwiczenie. Mimo padającego deszczu przy dopingu publiczności, młodzi strażacy dzielnie pokonywali przeszkody. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji sportowych czuwała komisja sędziowska, którą powołał bryg. Tomasz Ostrowski - Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie. Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa PSP w Ostródzie, Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Ostródzie oraz Wójt Gminy Ostróda.

Młodzieżowym Mistrzem Powiatu w kategorii drużyn kobiecych została drużyna OSP Samborowo.

Klasyfikacja w kategorii drużyn mieszanych:
I miejsce - OSP Smykówko
II miejsce - młodzieżowa drużyna OSP Idzbark
III miejsce - OSP Brzydowo

Drużyny otrzymały puchary, których fundatorami byli: Andrzej Wiczkowski Starosta Ostródzki, bryg. Tomasz Ostrowski Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie, dh Ryszard Harasim Prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Ostródzie oraz Bogusław Fijas Wójt Gminy Ostróda. Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymali medale i nagrody ufundowane przez Komendę Główną PSP.

Tekst: kpt. Grzegorz Różański
Foto: bryg. Tomasz Ostrowski