sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

front1Z okazji 150. urodzin prof. dr med. Konrada Aleksandra Theodora Biesalskiego, w czwartek, 4 października br. dokonano uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej przed ostródzkim szpitalem. Tablica ta upamiętnia prof. Biesalskiego, który urodził się 14 listopada 1868 r. w Ostródzie. Uznawany za wybitnego chirurga-ortopedę i pediatrę, organizatora nowoczesnej opieki społecznej nad osobami niesprawnymi fizycznie, a także nauczyciel wielu polskich ortopedów. Był prezesem towarzystwa lekarzy-ortopedów w Niemczech. Zmarł 28 stycznia 1930 roku w Berlinie.

W uroczystościach udział wzięli m.in.: Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki, Czesław Najmowicz - Burmistrz Miasta Ostróda, Janusz Boniecki - Prezes Zarządu PZOZ w Ostródzie S.A. w Ostródzie, a także przedstawiciele z: Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Fundacji Oskar-Helene-Heim Berlin oraz Polsko Niemieckiego Koła Przyjaciół Ortopedii i Traumatologii. Do Ostródy przyjechała również rodzina oraz przyjaciele.

Fundatorami tablicy jest Niemieckie Towarzystwo Ortopedii i Chirurgii Ortopedycznej. Po zakończonych pracach remontowych tablica zawiśnie na frontonie budynku ostródzkiego szpitala.
 
Tekst/Foto: Wydział Promocji
Video: Nasz Powiat TV
 
 
11
11
11
11
11
11

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.