sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Grób Matki Józefa PiłsudskiegoUczniowie ZSZ im. S. Petöfi i ich rodziny biorące udział w projekcie „Ostróda - Wileńszczyzna, Losy i Ludzie”, w dniach 2-5 października 2018 r., uczestniczyli w podróży historyczno-kulinarno-artystycznej do Białej Waki (Litwa). Wizyta miała też charakter rocznicowy - 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na cmentarzu Rossa w Wilnie złożono wieniec na grobie Matki Józefa Piłsudskiego (gdzie spoczywa też Jego serce).

W pierwszym dniu pobytu w Wileńskiej Szkole Technologii Biznesu i Rolnictwa, uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, kosmetycznych i tanecznych. Grupa zajęć kosmetycznych wykonywała mydełka, kulinarnych - przygotowała obiad (żurek, kotlet schabowy z ziemniakami opiekanymi w ziołach, sok porzeczkowy i jabłkowy oraz ślimaka z nadzieniem serowym i jabłkowym). Kolejna grupa uczestniczyła w zajęciach tanecznych Slavica Dance. Uczestnicy wyjazdu zwiedzali kościół Św. Piotra i Pawła, wileńską starówkę, kościół Św. Anny i Ostrą Bramę. Kolejnego dnia gospodarze przygotowali obiad, a młodzież Petöfiego „spalała kalorie” na zajęciach tanecznych. Tego dnia zwiedzano również Pałac w Wace i Pałac Tyszkiewiczowski.

1
1

Data: 9.10.2018 r.
Tekst i foto: Małgorzata Kwacz, Barbara Łabacka
Adjustacja: H. Kropidłowski

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.