krajobraz pochylnia1 pomost

Przed budynkiem KongresuUczniowie ZSZ im. S. Petőfi reprezentowali nasze województwo w Młodzieżowym Szczycie Klimatycznym, który odbywał się 24 października 2018 r. w trakcie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM w Poznaniu. Reprezentację tę wyłoniono wcześniej w ogólnopolskim konkursie, którego celem było sformułowanie „Młodzieżowego Przesłania Klimatycznego dla Przyszłości”. Uczniowie przygotowali przemówienie wygłoszone na szczycie, podkreślające konieczność dbania o środowisko i o edukację proekologiczną od najmłodszych lat.

O randze kongresu świadczy fakt, że papież Franciszek przesłał jego uczestnikom błogosławieństwo i podziękowanie za inicjatywę.
- Uważamy, że dobrym rozwiązaniem są budżety obywatelskie. Każdy mieszkaniec powinien obserwować to, co dzieje się w okolicy i zgłaszać pomysły na rozwiązania problemów - mówił nasz reprezentant.
Spotkanie, z pewnością, przyczyniło się do wzrostu świadomości młodzieży na temat zrównoważonego rozwoju i promowania kreatywności proekologicznej uczniów szkół średnich. Młodzi ludzie wzięli udział w debacie z ekspertami o klimatycznej przyszłości świata, aby wspólnie wypracować przesłanie na tegoroczny Szczyt Klimatyczny ONZ w Katowicach. Uczniowie zwiedzili Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM, z Miasteczkiem Ekologicznym i wystawą Eco Design.

1
1
1

Data: 29.10.2018 r.
Tekst i foto: Dorota Michowska
Adiustacja: H. Kropidłowski

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA

Podobne: