Drukuj

Przed budynkiem KongresuUczniowie ZSZ im. S. Petőfi reprezentowali nasze województwo w Młodzieżowym Szczycie Klimatycznym, który odbywał się 24 października 2018 r. w trakcie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM w Poznaniu. Reprezentację tę wyłoniono wcześniej w ogólnopolskim konkursie, którego celem było sformułowanie „Młodzieżowego Przesłania Klimatycznego dla Przyszłości”. Uczniowie przygotowali przemówienie wygłoszone na szczycie, podkreślające konieczność dbania o środowisko i o edukację proekologiczną od najmłodszych lat.

O randze kongresu świadczy fakt, że papież Franciszek przesłał jego uczestnikom błogosławieństwo i podziękowanie za inicjatywę.
- Uważamy, że dobrym rozwiązaniem są budżety obywatelskie. Każdy mieszkaniec powinien obserwować to, co dzieje się w okolicy i zgłaszać pomysły na rozwiązania problemów - mówił nasz reprezentant.
Spotkanie, z pewnością, przyczyniło się do wzrostu świadomości młodzieży na temat zrównoważonego rozwoju i promowania kreatywności proekologicznej uczniów szkół średnich. Młodzi ludzie wzięli udział w debacie z ekspertami o klimatycznej przyszłości świata, aby wspólnie wypracować przesłanie na tegoroczny Szczyt Klimatyczny ONZ w Katowicach. Uczniowie zwiedzili Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM, z Miasteczkiem Ekologicznym i wystawą Eco Design.

1
1
1

Data: 29.10.2018 r.
Tekst i foto: Dorota Michowska
Adiustacja: H. Kropidłowski