port lotniczy olsztyn mazury logoKraków wraca, Lwów zostaje. Podczas wspólnej konferencji prasowej Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która odbyła się 11 grudnia 2018 r. w Olsztynie, ogłoszono rozszerzenie siatki połączeń Portu Lotniczego Olsztyn–Mazury o loty do Krakowa oraz wznowienie lotów do Lwowa w sezonie letnim 2019. Inauguracyjny lot do Krakowa zaplanowany jest na 25 kwietnia 2019 r.

Cieszące się dużą popularnością połączenie ze Lwowem, zawieszone czasowo po 15 stycznia, wróci do siatki połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury od 27 kwietnia do 1 października 2019 r.Rejsy połączeniowe z Krakowem będą wykonywane dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele – do 30 września 2019 r. Samolot będzie startował z Krakowa o godz. 20:20, żeby następnie wylądować w Szymanach o godz. 21:30. Start z Szyman przewidziany jest na godz. 22:00, a lądowanie w Krakowie na godz. 23:10. Rejsy będą wykonywane samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów.

Bilety będą dostępne w sprzedaży na stronie www.lot.com a ich ceny zaczynają się od 199 zł w obie strony. Połączenia ze Lwowem, w rozkładzie letnim, będą odbywały się dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Loty będą realizowane w godzinach nocnych - pasażerowie wylecą ze Lwowa o godz. 1:40 i przylecą do Szyman o godz. 2:15. W drogę powrotną samolot wystartuje o 3:10, a we Lwowie wyląduje o godz. 5:35. Podobnie jak połączenie z Krakowem, loty do Lwowa realizowane będą samolotem Bombardier Q400 mogącym zabrać na pokład 78 pasażerów.

Rozkład lotów

Źródło informacji: Warmińsko - Mazurska