frontKartki i ozdoby świąteczne, wyroby z drewna, gipsu z dzianiny, haftowane bombki, stroiki, świeczniki i wiele innych - to przedmioty, które można było zakupić podczas III-go Kiermaszu Świątecznego Organizacji Pozarządowych Powiatu Ostródzkiego. Kiermasz odbył się 11 grudnia 2018 roku w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Dochody ze sprzedaży rękodzieła organizacje pozarządowe przeznaczą na swoje cele statutowe. Podczas kiermaszu w świąteczny nastrój uczestników wprowadziły kolędy i pastorałki, które umilały zakupy. Nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który rozdawał najmłodszym smakołyki.

Pierwsza połowa grudnia to czas, kiedy w wielu miastach odbywają się jarmarki i kiermasze świąteczne. Odwiedzając je, możemy kupić oryginalne prezenty świąteczne dla najbliższych oraz poczuć atmosferę Bożego Narodzenia. Podczas kiermaszu prowadzone były warsztaty, gdzie uczono dzieci jak własnoręcznie wykonać kartkę świąteczną. Można było także wziąć udział w grze zwanej „bingo”.

Swoje wyroby prezentowali:
  • Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Ostródzie,
  • Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych Amicus
  • Stowarzyszenie Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Dębowe Wzgórze” w Szymanowie
  • Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Miłakowie
  • Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ostródzie,
  • Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Marwałdu.
Autor zdjęć: Aleksandra Rosłoniec
Źródło informacji: Aleksandra Rosłoniec