sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontW Ostródzkim Centrum Użyteczności Publicznej, 13 marca 2019 roku została zorganizowana konferencja pn. "Aktywne kobiety na obszarach wiejskich", podczas której poznaliśmy Super Sołtyskę Roku 2018 z obszaru powiatu ostródzkiego. To już czwarty, wspólnie organizowany plebiscyt przez Starostę Ostródzkiego oraz Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą we współpracy z „Gazetą Ostródzką”.

Podczas spotkania przybyli goście mogli wysłuchać prelekcji na temat: rolniczego handlu detalicznego - wyprodukować, wypromować, posmakować. Na konferencji można było próbować tego, co przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z Jurek, Pietrzwałdu, Frygnowa i Brzydowa. Stoisko z ekologiczną żywnością przygotowała Anna Hładyszewska. Podczas konferencji rozmawiano także o działaniach podejmowanych przez WMIR na rzecz kobiet. Nie zabrakło również części artystycznej imprezy, w której wystąpiła grupa śpiewacza kobiet „Pokolenia” z Biesala.
 
Po części merytorycznej rozstrzygnięty został plebiscyt gazety na Super Sołtyskę Roku 2018 w powiecie ostródzkim. Poprzez oddanie głosów sms’owych doceniono pracę Pań Sołtysek, które przyczyniają się do rozwój ich małych „ojczyzn” jakimi są sołectwa. Tradycyjnie jak co roku nagrodami ufundowanymi przez samorządowców i sponsorów były rowery pochodzące z Salonu Rowerowego ANDAREX w Morągu.
 
Sołtyskami Roku 2018 zostały:
1. Mirosława Mała z Żabiego Rogu (Gmina Morąg)
2. Joanna Nastaga z Koziej Góry (Gmina Łukta)
3. Jadwiga Orłowska z Odm (Gmina Dąbrówno)
4. Halina Przyborska z Kiersztanowa (Gmina Grunwald)
5. Renata Neugebauer z Kątna (Gmina Ostróda)
6. Irena Pietrzniak z Drynek (Gmina Małdyty)
7. Donela Zegadło z Liksajn (Gmina Miłomłyn)
 
Oprócz nagród głównych, zostały rozlosowane upominki od sponsorów. Kosmetyczne niespodzianki otrzymało 20 pań od Drogerii Hebe, a Expo Mazury w Ostródzie rozdało zaproszenia na targi Twój Dom Twój Ogród, które odbędą się w dniach 23-24.03.2019. Można było także wygrać voucher do kosmetyczki na dowolny zabieg, który został ufundowany przez Zofię Stankiewicz Przewodniczącą Rady Powiatowej w Ostródzie WMIR.
 
Wszystkim nagrodzonym Paniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Źródło informacji: Gazeta Ostródzka
Adiustacja: Wydział Promocji
Foto: Wydział Promocji
 
 
 
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.