krajobraz pochylnia1 pomost

logoTrzy szkoły ponadgimnazjalne powiatu ostródzkiego poparły inicjatywę ogólnopolskiej akcji profilaktyki w zakresie czerniaka skóry. Chociaż zainteresowanie czerniakiem, rośnie, to świadomość Polaków na jego temat jest wciąż niska. Aby w jeszcze większym stopniu upowszechnić wiedzę o tym nowotworze, Akademia Czerniaka zainaugurowała program profilaktyczno-edukacyjny „Znamię! Znam je?”. W jego ramach co roku odbywa się także Tydzień Świadomości Czerniaka, który ma zachęcić społeczeństwo do regularnego badania skóry oraz przestrzegania podstawowych zasad ochrony przed czerniakiem.

W programie profilaktyczno-edukacyjnym „Znamię! Znam je” wzięły udział trzy szkoły powiatu ostródzkiego tj. Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i CKU w Ostródzie, Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii i PPP w Morągu. Od września 2018 roku do 1 marca 2019 roku, odbyło się 31 zajęć lekcyjnych poświęconych profilaktyce czerniaka skóry, w których wzięło udział 564 uczniów. Młodzież szkolna wykonała ulotki oraz gazetki informacyjne, które zostały wywieszone w przychodniach zdrowia. Kampania Tygodnia Świadomości Czerniaka ma za zadanie uświadomić Polakom czym jest czerniak i jakie są jego zagrożenia, kto jest najbardziej narażony na zachorowanie oraz jak skutecznie bronić się przed nowotworem.
 
Organizatorem kampanii jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.
 
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.akademiaczerniaka.pl
 
Źródło informacji: Lek. Michał Siwik - Studenckie Koło Naukowe Onkoma Klinika Gastroenterologii Onkologiczne
 
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z poniższymi publikacjami.
 
 
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA

Podobne: