sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontUczniowie branżowej szkoły „Staszica” pod patronatem Hufca Pracy Ostróda, 11 marca 2019 r., rozpoczęli kluczowy etap projektu ,,Inwestycja w przyszłość - postaw na sukces z programu Erasmus+” - trzytygodniowy staż zawodowy w hiszpańskiej Maladze. Uczestnicy projektu pracują w miejscowych salonach fryzjerskich i zakładach stolarskich. Komunikację z pracodawcami i personelem ułatwia młodzieży ukończony w kraju kurs języka hiszpańskiego.

W Maladze młodzież doskonali swoje umiejętności językowe podczas zajęć konwersacyjnych z native speakerem. Podczas trzytygodniowego pobytu w Andaluzji, oprócz nauki, młodzież zdobędzie bezcenne doświadczenia w zakresie codziennego obcowania z odmienną, hiszpańską kulturą. W jej zrozumieniu i poznaniu z pewnością pomogą planowane aktywności kulturowe tj. wieczór tapas, rejs statkiem czy wycieczka na Gibraltar. Spotkania nastawione są przede wszystkim na komunikację i przełamywanie bariery językowej.

Tekst i zdjęcia Danuta Piękoś-Janulis
Adjustacja: H. Kropidłowski
Data wytworzenia informacji” 29.03.2019

1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.