sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontW dniu dzisiejszym (30 kwietnia), w Starostwie Powiatowym w Ostródzie, podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej Nr 1230N Warlity Wielkie – Ostróda – Lubajny – Stare Jabłonki – Mańki. Umowę parafowali: Andrzej Wiczkowski – Starosta Ostródzki, Jan Kacprzyk – Wicestarosta oraz przedstawiciel wykonawcy Ryszard Zieja – właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „ZIEJA” z Łomży, w obecności Burmistrza Miasta – Zbigniewa Michalaka. Umowa wymagała kontrasygnaty Skarbnika Powiatu – Hanny Żyndy.

Na odcinku o długości ok. 2,16 km istniejąca nawierzchnia drogi zostanie miejscowo poszerzona do docelowej szer. jezdni wynoszącej 5,5m i wzmocniona poprzez wykonanie pakietu warstw bitumicznych. Zakres robót obejmie również budowę i przebudowę istniejących ciągów pieszo-rowerowych, budowę ścieżki rowerowej/ścieżki rowerowej z dopuszczeniem pieszych, przebudowę skrzyżowań z ulicami miejskimi i powiatowymi, przebudowę zjazdów oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. Zostanie uporządkowane odwodnienie poprzez wymianę istniejących elementów kanalizacji deszczowej i udrożnienie rowów. W ramach zadania zostanie przebudowane oświetlenie uliczne.
 
Koszt robót budowlanych związany z przebudową drogi to 5 876 699,39 zł., z czego: wkład własny powiatu wynosi 1 469 176,39 zł., wkład własny Gminy Ostróda – 246 821,00 zł. i wkład własny Gminy Miejskiej Ostróda – 1 222 353,00 zł. Pozostałą kwotę – 2 938 349,00 zł. tj. 50% wartości kosztów kwalifikowalnych zadania pozyskano jako dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
 
Zadanie zlokalizowane jest na terenie miasta Ostróda (ul. Plebiscytowa) i gminy Ostróda (ul. Jeziorna) w ciągu dr.pow.Nr1230N Warlity Wlk.-Ostróda-Lubajny-Stare Jabłonki-Mańki.

Termin realizacji zadania wyznaczono do dnia 30 września 2019r.

Realizacja zadania to efekt dobrej współpracy władz Powiatu z samorządem Gminy Ostróda i Gminy Miejskiej Ostróda.
 
Tekst: Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie
Foto: Błażej Banaszkiewicz
 
2
 
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.