sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontUczniowie z Ostródzkiego ZSZ im. S. Petöfi obradowali w Sejmie w Warszawie. Akcja pn. „Sejm Dzieci i Młodzieży” ma za zadanie propagowanie parlamentaryzmu wśród młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Kadencja posłów trwa jeden rok, a jedyna sesja w roku odbywa się 1 czerwca w Dzień Dziecka. Sejm DiM składa się, tak jak Sejm RP, z 460 posłów. Mandaty poselskie z województwa Warmińsko-Mazurskiego otrzymali, m.in., Julia Sobotka i Sebastian Radzimiński z ostródzkiego „Ekonomika”.

Aby wziąć udział w akcji uczniowie musieli zrealizować projekt badawczy, w którym w sposób trwały, upamiętnili losy i działalność posła sprawującego mandat w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny. Julia i Sebastian wybrali postać Zofii Praussowej. Badając jej losy i działalność poselską - nawiązali kontakt z wnuczką posłanki - Zofią Romaszewską. Uczniowie założyli stronę na jednym z portali społecznościowych pn. „Zofia Praussowa - kobieta stulecia” w celu propagowania postaci oraz zaprezentowania bohaterki w mediach. Jak mówi Julia: „My, młodzi jesteśmy odpowiedzialni za to, jakie wnioski wyciągniemy z historii dla działań podejmowanych dziś i w przyszłości. Rozwój społeczny i osobisty wymaga od nas pamięci i wiedzy o tym, co było ważne w historii naszego kraju”.
 
Podczas obrad w Sejmie S. Radzimiński zabrał głos i w przemówieniu na forum podkreślił aktualność rozwiązań w zakresie polityki społecznej, przyjętej w latach 20. i 30. ubiegłego wieku. Sebastian powiedział: „Rządzący powinni pamiętać - że młodzi ludzie oczekują nie „rybki”, lecz „wędki”. Dom rodzinny i szkoła to miejsca, które powinny kształtować twardy charakter i ukazywać sens pracy. To praca jest przecież podstawą dobrobytu zarówno obywatela, jak i Rzeczpospolitej.”. Warto dodać, że ostródzki Ekonomik od lat jest kuźnią poselskich talentów.
 
Data: 02.06.2019 r.
Tekst i foto: Dorota Michowska
Adiustacja: M. Kłosowska
 
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.