sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontMiniony weekend w Powiecie Ostródzkim przebiegł bardzo intensywnie pod względem imprez. Zaczynając już od czwartku (11.07) w Ostródzkim Amfiteatrze można było usłyszeć jamajskie dźwięki muzyki reggae. Przez 3 kolejne dni na terenie Czerwonych Koszar podczas 19. edycji Ostróda Reggae Festiwal bawiła się międzynarodowa publiczność – młodzież oraz rodziny z dziećmi przy muzycznych rytmach gwiazd zagranicznych i artystów z Polski.

Drugi weekend lipca obfitował w wiele spektakularnych wydarzeń i eventów. W piątek (12.07) w stolicy Mazur Zachodnich na parkingu Urzędu Gminy Ostróda odbyła się wakacyjna akcja plenerowa - Kampania „Zdrowe Lato”, której organizatorami są: Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Wydarzenie to przebiegało pod hasłem: „Wypoczywam zdrowo i bezpiecznie”. Moc atrakcji tj.: pokaz sprzętu policyjnego, strażackiego i medycznego, zabawy z animatorem, darmowa wata cukrowa, zajęcia fitness i wiele innych, zgromadziło wiele zainteresowanych - osób dorosłych i dzieci. Kolejna edycja tej akcji odbędzie się 16 sierpnia 2019 r., w tym samym miejscu.
 
Podobnie jak w minionych latach, od 10 – 14 lipca odbywały się obchody 609 rocznicy zwycięskiej Bitwy pod Grunwaldem na terenie, gdzie 15 lipca 1410 r., miała miejsce największa bitwa średniowiecznej Europy. Współuczestniczący w tym wydarzeniu, byli świadkami odtwarzania historii - poczynając od zakładania obozu rycerskiego poprzez organizację jarmarku rzemieślników, aż po samą inscenizację bitwy, która jest kulminacyjnym wydarzeniem obchodów.
 
Wszystkim tym wydarzeniom patronował lub był ich współorganizatorem Starosta Ostródzki – Andrzej Wiczkowski.
 
Tekst: M.Kłosowska
Video: Telewizja Mazury, Nasz Powiat TV
Foto: Archiwum Wydziału Promocji, Telewizja Mazury
 
 
 
 

 
1
1
1
1
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2018

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

Podobne:

Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie. Polityka Prywatności i Ochrona Danych Osobowych.