frontMiniony weekend w Powiecie Ostródzkim przebiegł bardzo intensywnie pod względem imprez. Zaczynając już od czwartku (11.07) w Ostródzkim Amfiteatrze można było usłyszeć jamajskie dźwięki muzyki reggae. Przez 3 kolejne dni na terenie Czerwonych Koszar podczas 19. edycji Ostróda Reggae Festiwal bawiła się międzynarodowa publiczność – młodzież oraz rodziny z dziećmi przy muzycznych rytmach gwiazd zagranicznych i artystów z Polski.

Drugi weekend lipca obfitował w wiele spektakularnych wydarzeń i eventów. W piątek (12.07) w stolicy Mazur Zachodnich na parkingu Urzędu Gminy Ostróda odbyła się wakacyjna akcja plenerowa - Kampania „Zdrowe Lato”, której organizatorami są: Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Wydarzenie to przebiegało pod hasłem: „Wypoczywam zdrowo i bezpiecznie”. Moc atrakcji tj.: pokaz sprzętu policyjnego, strażackiego i medycznego, zabawy z animatorem, darmowa wata cukrowa, zajęcia fitness i wiele innych, zgromadziło wiele zainteresowanych - osób dorosłych i dzieci. Kolejna edycja tej akcji odbędzie się 16 sierpnia 2019 r., w tym samym miejscu.

Podobnie jak w minionych latach, od 10 – 14 lipca odbywały się obchody 609 rocznicy zwycięskiej Bitwy pod Grunwaldem na terenie, gdzie 15 lipca 1410 r., miała miejsce największa bitwa średniowiecznej Europy. Współuczestniczący w tym wydarzeniu, byli świadkami odtwarzania historii - poczynając od zakładania obozu rycerskiego poprzez organizację jarmarku rzemieślników, aż po samą inscenizację bitwy, która jest kulminacyjnym wydarzeniem obchodów.

Wszystkim tym wydarzeniom patronował lub był ich współorganizatorem Starosta Ostródzki – Andrzej Wiczkowski.

Tekst: M.Kłosowska
Video: Telewizja Mazury, Nasz Powiat TV