Drukuj

frontPowiat Ostródzki, po raz drugi uczestniczył w Międzynarodowych Targach Turystycznych World Travel Show w Nadarzynie. Celem naszego udziału w tej imprezie była głównie promocja poprzez prezentację walorów turystycznych naszego subregionu – Mazur Zachodnich. Na wspólnym stoisku, zaprojektowanym i zbudowanym przez pracowników Wydziału Promocji powiatu, swoje turystyczne oferty prezentowali: Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna (ZLOT), czeski partner samorządowy powiatu - Region Usti nad Łabą, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz miasta: Iława i Elbląg, a także - Pałac Mortęgi.

World Travel Show to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych branży turystycznej w Polsce. IV Edycja targów odbyła się w dniach od 18 do 20 października 2019 roku, w największym w tej części Europy Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Nasze tegoroczne stoisko było pewnym eksperymentem polegającym na zintegrowaniu środków różnych podmiotów w celu skuteczniejszej promocji i zwielokrotnienia jej efektu. Połączenie kilku małych rozproszonych po hali wystawowej i mało widocznych prezentacji w jedno duże barwne stoisko regionalne (warmińsko-mazurskie) z wieloma atrakcjami było strzałem w dziesiątkę. Jedną z głównych atrakcji naszej prezentacji była makieta pochylni „Oleśnica” Kanału Elbląskiego, która wzbudzała ogromne zaciekawienie zwiedzających. Osoby zainteresowane naszym regionem, uzyskiwały kompetentne informacje od obsługi stoiska oraz otrzymywały foldery, informatory, mapki turystyczne, ulotki promujące region oraz gadżety promocyjne. Nasze stoisko przyciągało odwiedzających nie tylko interesującą formą, barwnym wyglądem, makietą pochylni i uprzejmą obsługą, ale także – atrakcjami kulinarnymi (elbląskie rogaliki „Piekarczyka”, piwo czeskich partnerów z Żatca).

Prócz atrakcji kulinarnych i degustacji potraw, na targach nie zabrakło również pokazów strojów narodowych, sztuk walki, tradycyjnych tańców oraz możliwość uczestnictwa w festiwalu podróżników, prelekcjach i spotkaniach. Ważną częścią imprezy była możliwość spotkania z najsławniejszymi podróżnikami (tj. Martyna Wojciechowska, Przemysław Kossakowski, Wojciech Cejrowski, Aleksander Doba, Beata Pawlikowska, Nela Mała reporterka i wielu innych znanych podróżników), którzy opowiadali o swoich nietuzinkowych przygodach i wyprawach.
World Travel Show to wielka impreza turystyczna przyciągająca pasjonatów małych i wielkich podróży umożliwiająca błyskawiczną „podróż” dookoła świata w samym sercu Europy – w PTAK WARSAW EXPO. Targi składały się z czterech stref tematycznych: Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej, Salon Camper&Caravan, Warszawski Salon Jachtowy oraz Warsaw Ski & Outdoor Show.

Nasze promocyjne poczynania mogła ocenić towarzysząca nam delegacja samorządowa z Wicestarostą – Janem Kacprzykiem, członkiem Zarządu Powiatu – Piotrem Strzylakiem, oraz Radnym Powiatu w Ostródzie – Janem Marchlewiczem.
 
Tekst: M. Kłosowska
Adiustacja: H. Kropidłowski
Foto: Wydział Promocji
 
1
1
1
1
1
1