Drukuj

frontW ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie przeprowadzono IV edycję międzyszkolnych drużynowych zawodów klas mundurowych „Sprawni jak Policjanci”. odbyła się. W zawodach, które odbyły się 24 października 2019 r., wzięła udział rekordowa liczba drużyn z różnych miast województwa Warmińsko-Mazurskiego. Celem zawodów było propagowanie zawodu policjanta wśród uczniów klas mundurowych, doskonalenie ich umiejętności i sprawności oraz roli i zadań policji jako służby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz Starosta Ostródzki, który ufundował puchary oraz wsparł finansowo organizację konkursu.

W konkursie uczestniczyło 7 szkół z: Elbląga, Lidzbarka Warmińskiego, Pasłęka, Morąga, Węgorzewa oraz 2 szkoły z Ostródy (w tym gościnnie SP nr 1). Łącznie rywalizowało 84 zawodników. Zawody przeprowadzono w trzech drużynowych konkurencjach sprawnościowych. Pierwsza polegała na pokonaniu specjalistycznego toru przeszkód, druga na udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, trzecią było strzelanie statyczne. Pierwszą i trzecią konkurencję prowadzili policyjni instruktorzy z wyszkolenia strzeleckiego oraz taktyk i technik interwencji KPP w Ostródzie. Nad bezpieczeństwem zawodów czuwali ratownicy PCK w Ostródzie.

Najlepsi okazali się uczniowie z ZSZ w Lidzbarku Warmińskim, którzy wyprzedzili uczniów z ZST w Elblągu oraz z ZSEiT w Pasłęku. Wszystkim uczestnikom należą się serdeczne gratulacje za ich zaangażowanie.
 
Data: 28.10.2019 r.
Tekst: Jarosław Mańka i Anna Karczewska
Foto: mł. asp. Anna Karczewska
Materiał filmowy: Telewizja Mazury
 
 
1
1
1
1
1
1