sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontW Starostwie Powiatowym w Ostródzie, w dniu 6 listopada, podpisano kolejne umowy na remonty dróg powiatowych dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. Umowy podpisali: Andrzej Wiczkowski – Starosta Ostródzki, Jan Kacprzyk – Wicestarosta, przedstawiciel wykonawcy robót budowlanych: Ryszard Zieja – właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego z Łomży oraz przedstawiciele firm nadzorujących przebieg robót – Tomasz Hrynkiewicz i Tomasz Kraweć. Podpisanie umów odbyło się w obecności Piotra Strzylaka – członka Zarządu Powiatu.

W ramach podpisanych umów na terenie gminy Miłomłyn zostanie przebudowana doga Nr 1192N w miejscowości Liksajny, na terenie gminy Morąg, w miejscowości Bogaczewo zostanie wyremontowany odcinek drogi Nr 1178N i odcinek drogi Nr 1183N, a na terenie miasta Morąga zostanie przebudowana ulica Kaszubska i odcinek ulicy Przemysłowej.

Na odcinkach o łącznej długości ok. 6 km istniejąca nawierzchnia zostanie wzmocniona poprzez ułożenie nowych warstw bitumicznych. W ramach zadań zostaną wykonane remonty/przebudowy istniejących chodników i zjazdów. Zostanie poprawione istniejące odwodnienie, zostaną wyregulowane pobocza oraz zostanie zastosowane nowe oznakowanie pionowe i poziome. Ponadto, w ramach przebudowy ulicy Przemysłowej zostanie wybudowana ścieżka rowerowa.

Łączny koszt wykonania zadań to ok. 10 mln. zł., z czego 50% pozyskano jako dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, którego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli. Ponadto, realizacja zadań to efekt dobrej współpracy pomiędzy władzami powiatu a lokalnymi gminami, które będą partycypowały w kosztach realizacji zadań.

Termin zakończenia realizacji zadań przewidziany jest na III kwartał 2020r.
 
Tekst: Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie
Zdjęcia: Błażej Banaszkiewicz
 
1
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA

Podobne: