frontOstródzki Zamek po raz kolejny gościł członków Stowarzyszenia „Klub Plastyka Amatora” oraz jego przyjaciół i miłośników. Podczas uroczystego spotkania, które odbyło się 27 listopada 2019 r. członkowie KPA mieli okazję podsumować mijający rok pracy w stowarzyszeniu oraz pochwalić się efektami swojej pasji, gdyż listopad to dobry czas na organizację Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Ważnym elementem spotkania było też podsumowanie projektu „Mazurskie impresje”, dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko–Mazurskiego.

Tradycją KPA jest coroczne uroczyste uhonorowanie jubilatów danego mijającego roku kalendarzowego. W tym roku jubileusz 70. urodzin obchodziła Pani Zofia Świat – członkini Klubu Plastyka Amatora w Morągu. Nie obyło się bez życzeń, kwiatów i upominków. Wzruszeniom i ciepłym słowom nie było końca. Władze Powiatu Ostródzkiego z przyjemnością uhonorowały święto Jubilatki, a także jej wieloletni dorobek artystyczny.

Tekst: Dorota Budziszewska – Hilińska
Foto: Romuald Aramowicz