frontPowiat Ostródzki, wraz z Stowarzyszeniem Zachodniomazurską Lokalną Organizacją Turystyczną (ZLOT) uczestniczył od 31 stycznia do 2 lutego 2020 r., w Międzynarodowych Targach Turystycznych Reisemesse w Dreźnie. Promocja atrakcji turystycznych Mazur Zachodnich odbywała się na wspólnym stoisku zorganizowanym przez Ustecki Kraj – czeskiego partnera Powiatu Ostródzkiego. Jedną z głównych atrakcji naszego stoiska była możliwość przeniesienia w wirtualną rzeczywistość na kanał elbląski poprzez gogle VR, które stały się nowym narzędziem promocji naszego regionu i dodatkowo wzbogaciły prezentowaną ofertę turystyczną.

Osoby zainteresowane naszym regionem, uzyskiwały kompetentne informacje od obsługi stoiska oraz otrzymywały foldery, informatory, mapki turystyczne, ulotki promujące region oraz gadżety promocyjne. Na wspólnym stoisku swoje turystyczne oferty prezentowały również firmy turystyczne z naszego powiatu i miasta Iławy, a takze: miasto Żatec, Chomutov, Decin, Most, Teplice i – miasto Uście nad Łabą z Usteckiego Kraju.

W ramach wizyty studyjnej ekspozycję powiatu ostródzkiego odwiedziła delegacja samorządowa powiatu w składzie: Przewodnicząca Rady Powiatu w Ostródzie – Beata Mazur, członek Zarządu Powiatu – Marek Husar, oraz Radny Powiatu w Ostródzie – Jan Marchlewicz.

Targi Reisemesse Dresden 2020 składały się z czterech stref tematycznych: camping, caravaning i wypoczynek aktywny (kampery, przyczepy campingowe, łodzie i wiele innych), beztroskie podróże (fascynujące Alpy, biura podróży, turystyka autobusowa, podróże w poszukiwaniu zdrowia i dobrego samopoczucia), regionalna (Niemcy jako cel podróży, atrakcje turystyczne), aktywne spędzanie wolnego czasu, dalekie podróże (wypoczynek aktywny, międzynarodowe cele podróży, główny temat targów: rejsy statkiem).

Podczas trwania imprezy targowej przedstawiciele Powiatu Ostródzkiego spotkali się z Wicehetmanem Województwa Ústeckiego – Zdenkiem Matousem. W trakcie spotkania omówiono wstępnie program współpracy zagranicznej na 2020 rok.

Tekst: M. Kłosowska
Adiustacja: H. Kropidłowski