transmisja nazywo

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 920) 30 czerwca 2020 r. o godz. 1100 (uległa zmianie godzina rozpoczęcia sesji z godz. 1300 na 1100) w sali nr 112  w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie przy ul. Jana III Sobieskiego 9 odbędzie się XV Sesja Rady Powiatu w Ostródzie VI kadencji.

Porządek obrad zawiera:
  1. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu wotum zaufania.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Ostródzkiego za 2019 rok.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu absolutorium za 2019 rok z tytułu wykonania budżetu.
  5. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Ostródzkiego na lata 2020-2033.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2020 rok.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu.
  8. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wprowadzenia zakazów używania jednostek pływających o napędzie spalinowym na jeziorach Powiatu Ostródzkiego.
  9. Podjęcie uchwał w sprawie pozbawienia kategorii drogi powiatowej.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i szkół specjalnych prowadzonych przez Powiat Ostródzki i inne organy prowadzące.
  11. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć niektórych nauczycieli szkół oraz zasad zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w formie zaocznej i w kształceniu na odległość.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą ulg w spłacie należności cywilnoprawnych, przysługujących Powiatowi Ostródzkiemu lub jego jednostkom organizacyjnym, przypadających za okres stanu zagrożenia epidemicznego lub epidemii z powodu COVID-19.
  13. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu między sesjami i z realizacji uchwał Rady.
  14. Interpelacje, zapytania i wnioski radnych.
  15. Sprawy różne.

Z uwagi na panującą pandemię, wywołaną koronawirusem oraz w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu ostródzkiego, apeluję do wszystkich zainteresowanych do pozostania w domu i oglądania transmisji online z obrad, która będzie dostępna pod adresem: https://livestream.com/accounts/9599868/events/9196408