Otwarcie punktu szczepień na Warmii i Mazurach w OstródzieW Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie, w poniedziałek 19 kwietnia 2021 roku uruchomiono pierwszy punkt szczepień na Warmii i Mazurach. Głównym celem utworzenia punktów szczepień jest podanie szczepionki jak największej liczbie osób. Zaplanowano wykonanie  1 000 szczepień w terminie 19-23 kwietnia szczepionkami Pfizer, Moderna i AstraZeneca. W kolejnych tygodniach ilość szczepień w nowym punkcie wyniesie ok. 4 000 tygodniowo.

Szpital w Ostródzie S.A. prowadzi także punkt szczepień na Oddziale Zakaźnym, w którym wydłużony zostanie czas szczepień do godz. 18:00. Potencjał obu placówek wyniesie około 20 000 szczepień miesięcznie.

Pilotażowy punkt szczepień powszechnych mieści się niedaleko ostródzkiego szpitala w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petöfi (wejście od ul. Warmińskiej). Pracować w nim będzie 14 osób stanowiących personel Szpitala w Ostródzie S.A.

Punkt szczepień jest czynny:
  •  pn. – pt. w godz. 8:00 do 19:00
  •  sobota od 8:00 do 13:00

Uruchomiono dodatkową infolinię do rejestracji szczepień w ostródzkim szpitalu: (89) 555 22 25 czynną w godzinach 8:00 - 14:00

Punkt szczepień powszechnych w Ostródzie utworzony został we współpracy z Urzędem Wojewódzkim, Narodowym Funduszem Zdrowia i Starostwem Powiatowym w Ostródzie.

Otwarcia punktu szczepień podczas konferencji dokonali:
Artur Chojecki - Wojewoda warmińsko-mazurski,
Andrzej Zakrzewski - Dyrektor oddziału warmińsko-mazurskiego NFZ,
Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki,
Jan Kacprzyk - Wicestarosta,
Jacek Dudzin - Prezes Szpitala w Ostródzie S.A.
Henryk Rybacki - Dyrektor ZSZ im. S. Petöfi

Materiał filmowy: Telewizja Mazury