Spotkanie informacyjne z udziałem przedstawicieli samorządów z terenu powiatu ostródzkiego poświęcone Programowi Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz „Polski Ład”W dniu 20 lipca 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Ostródzie, odbyło się spotkanie informacyjne z udziałem przedstawicieli samorządów z terenu powiatu ostródzkiego poświęcone Programowi Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz „Polski Ład”. Spotkanie poprowadziła p. Anna Bułło – Dyrektor Regionu Olsztyńskiego w Banku Gospodarstwa Krajowego, prezentując zebranym korzyści wynikające z pilotażowego naboru programu, który trwa do 30 lipca 2021 r.

Program ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

JST oraz ich związki mogą składać wnioski o dofinansowanie w czasie edycji naboru wniosków ogłaszanej przez BGK. Wnioski należy składać za pośrednictwem Aplikacji Polski Ład, która służy do obsługi programu.

Więcej informacji, opis priorytetów a także sekcja "pytania i odpowiedzi" dla samorządów zainteresowanych naborem dostępne jest na stronie https://www.bgk.pl/polski-lad

Źródło informacji: Wydział Inwestycji i Rozwoju Lokalnego Starostwa Powiatowego w Ostródzie
Foto: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostródzie