Drukuj

Plakat XIV edycji Festiwalu OgniaW najbliższy weekend w Ostródzie odbędzie się XIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia i Kuglarstwa. Jest to najstarsza oraz największa impreza ogniowa w Polsce, która gromadzi nie tylko ludzi zajmujących się artystycznym wykorzystaniem ognia, ale także wszelkich maniaków kuglarstwa i dziedzin pokrewnych – stąd też po pewnym czasie Festiwal Ognia stał się Festiwalem Ognia i Kuglarstwa. Organizatorem festiwalu od początku jest ostródzka grupa Exodus, współorganizatorem po raz pierwszy Powiatowa Biblioteka Publiczna, patronat honorowy objął Starosta Ostródzki.

Dla publiczności dostępne będą dwa wydarzenia festiwalowe: pokaz FireSpace (fireshow, pokaz tańca z ogniem), który odbędzie się 20.08.2021 (piątek) od 20.30 pomiędzy budynkami Centrum Użyteczności Publicznej (ul. Jana III Sobieskiego 9) i Starostwa Powiatowego w Ostródzie (ul. Jana III Sobieskiego 5). Następnego dnia (21.08.2021 - sobota, od 17.00) przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ostródzie odbędzie się Gala Artystyczna (wydarzenie bez ognia) na której wystąpią artyści z Polski i zagranicy.

Ponad 200 uczestników gwarantuje wysokim poziom oraz niezapomniane efekty wizualne i artystyczne.
 
Program XIV Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Ognia i Kuglarstwa w Ostródzie:
  • 20 sierpnia 2021 (piątek) – Fire Space – ognista otwarta scena dla uczestników festiwalu godz. 20.30 – dziedziniec budynku CUP (ul. Sobieskiego 9)
  • 21 sierpnia 2021 (sobota) – Gala Artystyczna (pokazy kuglarskie) godz. 17:00 – plac przed Starostwem na ul. Jana III Sobieskiego 5.
Wstęp na wszystkie atrakcje dla publiczności jest darmowy!
 
Źródło informacji: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ostródzie