krajobraz pochylnia1 pomost

Logo Laboratoria PrzyszłościPowiat Ostródzki w 2021 roku otrzymał 120 000 złotych wsparcia finansowego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, które dedykowane jest dla szkół podstawowych. Wsparcie otrzymały następujące szkoły: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie - 60 000 zł, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Miłakowie - 30 000 zł oraz Zespół Plecówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie - 30 000 zł.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ideą jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Tekst: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu
Grafika: www.gov.pl

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA

Podobne: