Drukuj

Logo Laboratoria PrzyszłościPowiat Ostródzki w 2021 roku otrzymał 120 000 złotych wsparcia finansowego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, które dedykowane jest dla szkół podstawowych. Wsparcie otrzymały następujące szkoły: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie - 60 000 zł, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Miłakowie - 30 000 zł oraz Zespół Plecówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie - 30 000 zł.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ideą jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Tekst: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu
Grafika: www.gov.pl