krajobraz pochylnia1 pomost

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu zwiedzają KrakówW ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” Powiat Ostródzki w listopadzie br. otrzymał dotację celową na organizację ośmiu wycieczek szkolnych na kwotę 57 570 złotych. Celem dofinansowania było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Z otrzymanego wsparcia przy udziale własnym w wysokości 20 % wartości przedsięwzięcia zorganizowano 3 wycieczki. Pozostałe ze względu na panującą w kraju sytuację epidemiologiczną nie odbyły się.

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu – Liceum Ogólnokształcące byli na dwudniowej wycieczce w Krakowie i Oświęcimiu. Podczas wycieczki młodzież podziwiała m.in. zbiory na Zamku Królewskim na Wawelu, w Domu Matejki, Sukiennicach i Muzeum Czartoryskich. Chwilą ciszy młodzi ludzie uczcili pamięć więźniów obozu Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Do Torunia w ramach wsparcia pojechali na jednodniową wycieczkę uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie – Szkoła Podstawowa. Uczestnicy zwiedzili w mieście Kopernika Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Dom Legend oraz Starówkę z Muzeum Piernika oraz Planetarium.

Poznań i Toruń w ramach w/w przedsięwzięcia zwiedzali podczas dwudniowego wyjazdu uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu – Technikum. Podczas wycieczki uczestnicy w Toruniu odwiedzili Stare i Nowe Miasto oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W Poznaniu natomiast uczniowie zwiedzali Starówkę i Ratusz Miejski ze słynnymi koziołkami. Podziwiali piękno i niesamowitość flory i fauny Palmiarni Poznańskiej.
 
Źródło informacji: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu
 
1
1
1
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA

Podobne: