krajobraz pochylnia1 pomost

WOŚP w OstródzieKoncerty zespołów (m.in. Jeden Osiem L), Strefa Sportowa WOŚP, kąpiel morsów, Moto Show AMK Drwęca, gry planszowe i warsztaty rękodzieła, licytacje Dnia z Księdzem, Mostu WOŚP, Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej to tylko jedne z nielicznych atrakcji tegorocznej edycji WOŚP w Ostródzie. Ostróda jak co roku bierze czynny udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W bieżącym roku zbieramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.

Ostródzki sztab mieści się przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ostródzie, a finał odbędzie się 30 stycznia w Centrum Użyteczności Publicznej, hali OCSiR i plaży w Kajkowie. Instytucjonalnie wsparcia finansowego sztabowi udzieliło Starostwo Powiatowe w Ostródzie, a organizacyjnego Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Centrum Kultury. W dniu finału od godz. 8.00 do 22.00 można będzie skorzystać z wejścia indywidualnego na basen Aqua Ostróda w cenie biletów ulgowych, natomiast w sobotę i w niedzielę będzie można wejść za darmo do Muzeum. Wcześniej przez cały tydzień będzie możliwość zwrócenia zaległej książki w Bibliotece Miejskiej Publicznej (anulowanie opłaty administracyjnej za przetrzymanie i koszty upomnień). Wszystko w zamian za datek na WOŚP. W godzinach 10.00 i 13.00 będziemy mogli odbyć Spacer z Przewodnikiem śladem Tajemnic starej Ostródy. Start przy CUPie. Z kolei o godz. 12.00 przy hali OCSiR rozpocznie się impreza Motoshow AMK Drwęca, na której będzie można obejrzeć motory, gokarty oraz pokazy driftu. Natomiast na hali odbywać się będą gry i zabawy sportowe dla dzieci i dorosłych z animatorami oraz turniej tenisa stołowego i szachowy.


Pokazową kąpiel o godz. 12.00 na plaży w Kajkowie zaprezentują również ostródzkie morsy z Ostródzkiego Klubu Zmarźlak, z którymi będzie również spróbować swoich sił w zimnej wodzie. O godz. 13.00 w amfiteatrze koncert muzyki filmowej - Przebudzenie mocy – zaprezentuje nam Koncertowa Orkiestra Dęta I i ii stopnia w Olsztynie.
Od godz. 15.00 na scenie na placu przed Centrum Użyteczności Publicznej odbywać się będą koncerty zespołów: BFD& Muody Gieka (hip hop), White Hag (rock), Szwindel (ska), Fajrant (punk) oraz gwiazdy tegorocznego finału, hiphopowego Jeden Osiem L. Również od 15.00 w budynku CUP będzie można pograć w gry planszowe ze Stowarzyszeniem GryWam, nauczyć się wyrobu rękodzieła na warsztatach Stowarzyszenia Ars et Liber oraz zbadać poziom cukru i ciśnienia z ostródzkimi Amazonkami. Całość zakończy Światełko do Nieba, czyli pokaz fire show.
Cały czas można przeznaczać przedmioty lub usługi na licytacje orkiestrowe. Osoby chętne do przekazania swoich darów proszone są o przynoszenie ich do Powiatowej Biblioteki Publicznej w CUPie, pok. 114.
W ramach ostródzkiego finału tradycyjnie można wylicytować, m.in.: Dzień z Księdzem Wojciechem Płoszkiem, proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ostródzie, patronat mostu nad Drwęcą przy ul. Mickiewicza, a także tytuł Honorowego Kapitana Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej.


Innymi przedmiotami wystawionymi na licytację są m.in., karnety VIP na Ostróda Reggae Festiwal, całoroczne bilety do amfiteatru, vouchery na zabiegi kosmetyczne, obrazy, książki, usługi tatuażu. Zapraszamy na stronę: https://allegro.pl/uzytkownik/Sztab-Ostroda
W dnu finału również będą prowadzone licytacje na żywo, m.in. gadżetów WOŚP oraz Miśka Giganta od Igora.

Szczegółowy program WOŚP w Ostródzie przedstawia się następująco:

30 stycznia 2022
8.00 – 22.00 - Wejścia indywidualne na basen w cenie biletów ulgowych – Aqua Ostróda
10.00 oraz 13.00 – Spacer z Przewodnikiem „Tajemnice Starej Ostródy” (start CUP, meta Zamek)
10.00-16.00 - Bezpłatne wejście do Muzeum w Ostródzie
12.00 – 15.00 – Rodzinny Dzień Sportowy z WOŚP, Turniej Szachowy i Tenisa Stołowego – Hala OCSiR
12.00 – 15.00 – Moto Show AMK Drwęca - parking przed halą OCSiR
12.00 – Pokazowa kąpiel Morsów – plaża nad Jez. Sajmino
13.00 – Koncert muzyki filmowej - Przebudzenie mocy - Koncertowa Orkiestra Dęta I i II stopnia w Olsztynie - amfiteatr
15.00 – Koncerty BFD& Muody Gieka, White Hag, Szwindel, Fajrant, Jeden Osiem L – plac przed CUP
15.00 – Gry planszowe i warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych, stoiska, badania zdrowotne – CUP
20.00 – Światełko do Nieba – plac przed CUP
Rock’N’Grill – stoisko gastronomiczne, kawa, herbata

Źródło: Sztab WOŚP Ostróda

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA

Podobne: