krajobraz pochylnia1 pomost

statuetka13 czerwca 2015 r. w Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie odbyła się XXI Ogólnopolska Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Nagrody „Wspaniałym” z całej Polski wręczył Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Marek Gustaw Brzezin, a okolicznościowe statuetki - Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski. Laureatami konkursu zostali uczniowie gimnazjów i szkół średnich z całego kraju, którym nieobce są słowa altruizm i empatia.

 
Oto „Ósemka” wspaniałych wolontariuszy w kategorii „ósemka”:
• Agnieszka Purzycka z Torunia,
• Katarzyna Kuriata z Mrągowa,
• Angelika Andziak z Warszawy,
• Wojciech Bieleń z Legnicy,
• Piotr Lichocki z Elbląga,
• Mateusz Nienałtowski ze Sławna,
• Radosław Lech z Kluczborka,
• Klaudia Czerwonka z Radomia.
Wyróżnienie specjalne otrzymała Hanna Szwed z Białogardu.
Po raz pierwszy, podczas gali, wręczono nagrody dla opiekunów nagrodzonych wolontariuszy - ufundowane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Mariana Podziewskiego. Nagrody wręczyła Pani Barbara Antczak przedstawiciel Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty na gali.
Okolicznościowe upominki laureatom lokalnych edycji z całego kraju przygotował Wójt Gminy Ostróda, Bogusław Fijas .
Galę prowadzili: Elżbieta Mierzyńska i Dariusz Popławski. Program artystyczny gali zapewnił Zamkowy Chór Kameralny pod dyrekcją Andrzeja Kowalskiego, Kwartet Smyczkowy Avista z Olsztyna oraz aktorzy z grupy teatralnej „Trójeczka” z instruktorem Heleną Orlińską.

Prezentem dla wolontariuszy i opiekunów z Polski był koncert ŁAN LOVE w ostródzkim amfiteatrze, 12 czerwca 2015 r., przygotowany przez Centrum Kultury w Ostródzie a sponsorowany przez Burmistrza Ostródy Czesława Najmowicza.
W trakcie pobytu w Ostródzie, od chwili przyjazdu do zakończenia uroczystości, gośćmi finału zajmowali się opiekunowie i wolontariusze współpracujący z przewodnikami. Goście odbyli rejsy statkami Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej, zwiedzili zamek w Ostródzie i pola bitwy pod Grunwaldem. „Wspaniali pod Grunwaldem” to dla uczestników konkursu lekcja historii. „Wspaniali” wzięli udział w plenerowej imprezie historycznej oraz zwiedzili z przewodnikami muzeum bitwy.

Na zakończenie XXI Finału Ogólnopolskiego Konkursu Samorządowego Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych'', 14 czerwca 2015 r., w kościele NP NMP w Ostródzie odbyła się uroczysta msza św. w intencji Wspaniałych Polski, w intencji wolontariuszy i opiekunów. Mszę sprawował ks. Dziekan Roman Wiśniowiecki.
Spotkanie zakończyło się pod pomnikiem św. Jana Pawła II - złożeniem kwiatów, zapaleniem zniczy i odśpiewaniem ,,Barki'' przy pomocy wtórze chóru pod kierownictwem Joanny Jaskółowskiej. Potem pozostało już tylko pożegnanie gości.

Galę zorganizował Wydział Kultury Sportu i Współpracy z Sektorem Pozarządowym Starostwa Powiatowego w Ostródzie. Autorem i koordynatorem projektu jest Jolanta Dakowska.

Współpraca: Opiekunowie i Wolontariusze Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu i Szkolnych Kół Wolontariatu Powiatu Ostródzkiego .
Patronat Medialny nad XXI Ogólnopolskim Finałem Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”: TVP Olsztyn, Radio ZET Gold, Gazeta Ostródzka, TV Mazury,

Foto Studio Liberacki, Nasz Głos.

Organizatorzy i uczestnicy gali składają serdeczne podziękowania Staroście Ostródzkiemu Andrzejowi Wiczkowskiemu.

Zapraszamy do obejrzenia wiadomości Telewizji Mazury na temat Gali Ogólnopolskiej XXI Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych ‘’
http://www.telewizjamazury.pl/37,2787-final_konkursu_osmiu_wspanialych_w_ostrodzie.html

galeria gali

 

 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA

Podobne: