krajobraz pochylnia1 pomost

Lampion ceramiczny na tea light "Obroty sfer niebieskich" - I miejsce w konkursie w 2021 r.Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza do udziału w konkursie „Pamiątka regionu Warmii i Mazur”. W 2022 roku, konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach; „Pamiątka regionu Warmii i Mazur” oraz „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię”. Pamiątki regionu Warmii i Mazur powinny promować region, nawiązywać do jego bogactwa naturalnego i kulturowego.

Pamiątka jest ważnym elementem promocji regionu, kreuje jego pozytywny wizerunek, popularyzuje tutejsze atrakcje i tradycje. Stanowi cenny podarunek z podróży, przywołuje wspomnienia i zachęca do ponownego odwiedzenia Warmii, Mazur i Powiśla.
 
- W tym roku zmodyfikowaliśmy nieco regulamin naszego konkursu, bo prowadzony jest w dwóch kategoriach - tłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - Ideą pierwszej kategorii jest pozyskanie regionalnej pamiątki, która kojarzy się z naszym regionem, symbolizuje jego kulturę, tradycje regionalne i zwyczaje. Celem drugiej, którą nazwaliśmy „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię”, jest pozyskanie pamiątki związanej z Mikołajem Kopernikiem, jego życiem, dokonaniami oraz związkami z Warmią.
 
Celem konkursu jest:
  1. Pozyskanie regionalnej pamiątki, która kojarzy się z Warmią i Mazurami, symbolizuje jej kulturę, tradycje regionalnej i zwyczaje,
  2. Pozyskanie pamiątki związanej z Mikołajem Kopernikiem, jego życiem, związkiem z województwem warmińsko-mazurskim oraz osiągnięciami.
Przedmiotem mogą być: rzeźba i płaskorzeźba, grafiki, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne oraz wytwory rękodzieła artystycznego. Inicjatywa skierowana jest do pełnoletnich osób fizycznych, twórców i artystów, którzy prowadzą działalność gospodarczą samodzielnie lub są zrzeszeni w związkach i stowarzyszeniach.
 
W pierwszym etapie Konkursu w kategorii „Pamiątka regionu Warmii i Mazur” Laureatom wybranym przez Komisję Konkursową zostaną przyznane nagrody pieniężne w wysokości”
  • nagroda I stopnia – 4.000,00 zł brutto
  • nagroda II stopnia – 2.500,00 zł brutto
  • nagroda III stopnia – 1.500,00 zł brutto

a w kategorii „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię” Laureatowi wybranemu przez Komisję Konkursową zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 4.000,00 zł brutto.
W drugim etapie Konkursu – głosowaniu internatów zostaną przyznane w każdej kategorii główne nagrody pieniężne w wysokości 1.500,00 zł brutto każda.

Ostateczny termin składania prac upływa 31 maja 2022 roku.

Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową znajdują się na stronie internetowej www.warmia.mazury.pl w zakładce Turystyka i promocja.
 
Konkurs jest organizowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od 2007 roku. Do tej pory wpłynęło łącznie blisko 700 prac.
W ubiegłym roku pierwsze miejsce zajął lampion ceramiczny na tea light „Obroty sfer niebieskich” (autorzy: Eleonora i Rafał Toś, Kaflarnia Warmińska).
 
Źródło informacji: Departament Turystyki i Sportu – Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA

Podobne: