26. Międzynarodowe Targi Turystyki Globalnie w KatowicachPowiat Ostródzki wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko – Mazurskiego w dniach 18-20 marca 2022 r. promował swoje walory turystyczne podczas 26. Międzynarodowych Targów Turystycznych GLOBalnie w Katowicach na stoisku regionalnym Warmii i Mazur (Mazury.travel). Dla sektora turystycznego targi to doskonała okazja do wymiany informacji, przygotowania się do sezonu letniego, nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz poszerzenia swojej oferty.

Odwiedzający mają możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza ofert zarówno tour operatorów i biur podróży, jak i firm zajmujących się obsługą branży turystycznej i świadczących turystyczne. Główną atrakcją stoiska była makieta pochylni „Oleśnica” – wykonana w skali 1:150. Pochylnia Oleśnica jest jedną z pięciu takich urządzeń na Kanale Elbląskim. Kanał ten jest wodnym szlakiem śródlądowym położonym w północno-wschodniej Polsce (Warmia i Mazury).

Powiat Ostródzki od organizatorów targów otrzymał wyróżnienie "za wzbogacenie oferty turystycznej 26 edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych Globalnie 2022".

Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna (Mazury Zachodnie) przygotowała prezentację szlaku kulinarnego Mazury Zachodnie od kuchni, którego członkowie przyszykowali bogatą degustację produktów i dań regionalnych takich jak wędzony węgorz, domowe chleby, pasztety, przetwory oraz gęsinę.

Swoją ofertę turystyczną prezentowali również:

• Miasto Mikołajki,
  • Visit Mrągowo,
  • Mrągowo Miasto Ludzi Aktywnych

Więcej na temat targów na stronie https://globalnie.fairexpo.pl/

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostródzie