XX Powiatowa Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”Już po raz dwudziesty jury Powiatowego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” wyłoniło laureata. W tym roku Wspaniałą Powiatu Ostródzkiego została Joanna Masiuk. Podczas uroczystej Gali Wolontariatu w dniu 31 marca 2022 r., w sali konferencyjnej Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski wręczył nagrody wolontariuszom, ich rodzicom oraz opiekunom.

Powiat Ostródzki, jak co roku, może poszczycić się grupą młodych, wspaniałych ludzi o wielkich sercach, którzy chcą bezinteresownie pomagać drugiej osobie. Poza głównym laureatem powiatowego konkursu do grona „Wspaniałych Powiatu Ostródzkiego” dołączyli ponadto: Julia Lendzion, Daria Krystofik, Oliwia Drożdż, Maja Majewska, Natalia Muczyńska, Marzena Stempel i Nikola Dąbrowska. Spośród wolontariuszy jury wyróżniło również Lenę Jaroszewicz w kategorii „ósemeczka”. W tegorocznym konkursie rywalizowało ze sobą 9 wolontariuszek.

W jubileuszowej uroczystości wzięli udział: Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko–Mazurskiego, Joanna Glezman – Pełnomocnik Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, Jolanta Dakowska – Warmińsko–Mazurski Lider Młodzieżowego Wolontariatu, która odczytała list od Pani Joanny Fabisiak, Prezesa Fundacji „Świat na Tak” skierowany do wszystkich zebranych oraz Radni Rady Powiatu, dyrektorzy szkół i placówek powiatu ostródzkiego.

Uczestnicy gali mieli okazję obejrzeć premierę przedstawienia pt. ”W dobru jest moc” specjalnie przygotowanego na tę okazję przez uczniów Zespołu Placówek Szkolno – wychowawczo – Rewalidacyjnych w Ostródzie. Przedstawienie pod kierownictwem Pani Marii Jędrzejczyk, Pani Ewy Ostrowskiej, Pani Beaty Synowiec, Pani Anny Morawskiej oraz Pana Tomasza Urbanowicza spotkało się z ogromnym entuzjazmem publiczności.

Joanna Masiuk – najwspanialsza wolontariuszka Powiatu Ostródzkiego już 7 kwietnia będzie reprezentować nas podczas rozmów kwalifikacyjnych on-line z Komisją Konkursową w Warszawie.

Źródło informacji/fot.: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostródzie
Materiał filmy: Telewizja Mazury

{youtube}mLfe7d-kot0{/youtube}