Oznaczenia brajlowskie w Poradni w OstródzieDzięki zakupowi nowoczesnej centrali telefonicznej oraz wyposażeniu gabinetów w telefony możliwe jest prowadzenie teleporady i diagnoz na kilka gabinetów jednocześnie. Ponadto realizacja projektu ułatwiła komunikację osobom ze szczególnymi potrzebami dzięki montażowi oznakowania alfabetem brajla oraz informacja pisaną i piktograficzną. W ramach projektu oznakowane zostały wszystkie pomieszczenia Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej (numeracja drzwi pomieszczeń oraz nazw gabinetów alfabetem Braille), oznakowane zostały ciągi komunikacyjne poprzez umieszczenie nakładek z alfabetem Braille na oporęczowaniu.

Ponadto oznaczono piktogramami oraz alfabetem Braille toalety dla osób niepełnosprawnych. Dzięki realizacji projektu nastąpiła znaczna poprawa warunków bytowania i dostosowanie infrastruktury dla potrzeb osób niepełnosprawnych korzystających z usług świadczonych przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Ostródzie. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu obiekt w którym mieści się poradnia zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przeprowadzone w ramach projektu działania przyczyniły się do zniwelowania jednej z barier architektonicznych, a tym samym uczyniłby budynek dostępny dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Realizacja działań była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Źródło: Wydział Inwestycji i Rozwoju Lokalnego