Powiatowy Dzień Działacza KulturyPowiatowy Dzień Działacza Kultury – święto ludzi kultury – dyrektorów ośrodków kultury, animatorów kultury, rękodzielników, malarzy, rzeźbiarzy, muzyków, reżyserów, dziennikarzy, fotografów, aktorów i muzealników, odbył się 25 maja 2022 r. w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Spotkanie środowiska działaczy kultury uświetnił koncert artystów muzyków z Ostródzkiego Towarzystwa Muzycznego im. Maksymiliana Kubackiego pod czujnym okiem Jolanty Niegowskiej.

Andrzej Wiczkowski Starosta Ostródzki, wyróżnił szerokie grono ludzi z pasją promujących kulturę w powiecie ostródzkim, wręczając im listy gratulacyjne i kwiaty. Nagrodę specjalną natomiast z rąk Starosty Ostródzkiego otrzymała Anna Głowińska – wieloletni bibliotekarz i Dyrektor Biblioteki Multimedialnej Powiatu Ostródzkiego „Przystań z Kulturą”, a jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury i Przyjaciół Biblioteki ARS ET LIBER w Ostródzie.

Uroczyste obchody zaszczycili swoją obecnością: Bogusława Orzechowska – Senator RP, Sylwia Jaskulska – Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, a także Radni Rady Powiatu w Ostródzie, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych powiatu ostródzkiego oraz dyrektorzy jednostek powiatowych.

Źródło informacji: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu
Materiał filmowy: Telewizja Mazury