krajobraz pochylnia1 pomost

Grunwald 2022Dni Grunwaldu to cykliczne przedsięwzięcie plenerowe, realizowane w weekend najbliższy dacie 15 lipca, na polach Bitwy pod Grunwaldem, rozpościerających się w gminie Grunwald w powiecie ostródzkim. Pierwsze turnieje rycerskie rozpoczynają się w środę i trwają do piątku. Sobota przeznaczona jest na uroczystości oficjalne i inscenizację wielkiej bitwy. Zapraszamy mieszkańców powiatu ostródzkiego jak i turystów odwiedzających nasz region do udziału w uroczystych obchody zwycięskiej Bitwy pod Grunwaldem – największej bitwy średniowiecznej Europy stoczonej 15 lipca 1410 roku.


To 612 lat temu połączone siły Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego pokonały potęgę militarną Zakonu Krzyżackiego wspieraną przez rycerstwo całej Zachodniej Europy.
 
Tradycyjnie na Wzgórzu Pomnikowym 16 lipca o godz. 12:30 będzie miał miejsce Apel Grunwaldzki. Jest to najbardziej oficjalna część Dni Grunwaldu, w której uczestniczą przedstawiciele rządu i samorządu oraz harcerze i wojsko. O godz. 15.00 rozpocznie się najważniejsze wydarzenie obchodów czyli inscenizacja bitwy pod Grunwaldem.
 
Warto zapoznać się z programem Dni Grunwaldu, gdyż każdy może tam znaleźć coś dla siebie. https://grunwald1410.pl/dni-grunwaldu-2022/

Samorząd Powiatu Ostródzkiego jest współorganizatorem wydarzenia.
 

Plakat inscenizacja bitwy pod Grunwaldem 2022

 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA

Podobne: