krajobraz pochylnia1 pomost

Uczestnicy odprawy planistycznej do Ćwiczeń Powiatowych SIWERT - 2022W siedzibie Starostwa Powiatowego w Ostródzie, 18 lipca br. odbyła się wstępna odprawa planistyczna do Ćwiczeń Powiatowych SIWERT - 2022. Organizatorem ćwiczeń jest Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski. W tym roku w ćwiczenia włączone zostały także gminy Powiatu Ostródzkiego. Po zmianach przepisów prawnych ćwiczenia z zakresu spraw obronnych odbywać się będą raz na trzy lata.

Tematem tegorocznych ćwiczeń jest „Zgrywanie sił i środków oraz procedur kierowania obronnością na poziomie powiatu w ramach podnoszenia gotowości obronnej państwa. Planowanie i organizowanie współdziałania z elementami Sił Zbrojnych w warunkach realizacji zadań na rzecz obrony ludności w różnych stanach gotowości obronnej państwa”. Ćwiczenia mają na celu między innymi doskonalenie procesów decyzyjnych kadry kierowniczej oraz współdziałanie ze służbami, inspekcjami i strażami.

Źródło informacji / fot.: Referat Obrony Cywilnej, Zdrowia i Spraw Obywatelskich / Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostródzie.

1
1
1
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA

Podobne: