Budynek warsztatów szkolnych w ZSR im. W. Witosa w OstródziePowiat Ostródzki realizuje projektu „Termomodernizacja obiektów oświatowych powiatu ostródzkiego - etap 2”, który jest dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Zakres prac polega m. in. na zewnętrznym ociepleniu budynków, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie instalacji centralnego ogrzewania oraz elektrycznej oraz zastosowaniu rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami. Zadanie będzie realizowane do grudnia 2023 r.

Projekt polega na termomodernizacji 4 budynków użyteczności publicznej:
  1. Budynek warsztatów szkolnych ZSZ im. S. Staszica i CKU w Ostródzie
  2. Budynek warsztatów szkolnych ZSZiO im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii i PPP w Morągu
  3. Budynek główny warsztatów szkolnych w ZSR im. W. Witosa w Ostródzie
  4. Budynek pomocniczy warsztatów szkolnych w ZSR im. W. Witosa w Ostródzie
Rezultatem termomodernizacji budynków warsztatów szkolnych będzie nie tylko poprawa warunków nauczania oraz estetyki elewacji ale przede wszystkim zmniejszenie straty energii cieplnej w budynkach co pozwoli na oszczędności kosztów ogrzewania, a także pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Całkowita wartość projektu: 6 296 268 ,63 zł.
Dofinansowanie ze środków UE: 4 397 928,06 zł.
Wkład własny Powiatu: 1 898 340,57 zł.

Z ramienia powiatu ostródzkiego projekt koordynują Marta Kopańko-Zalewska oraz Monika Matusiak z Wydziału Inwestycji i Rozwoju Lokalnego.

Źródło informacji: Wydział Inwestycji i Rozwoju Lokalnego Starostwa Powiatowego w Ostródzie